Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. augusta 2011

ALŽÍRSKO: Kaddáfíovcov sme prijali z humanitárnych dôvodovČlenov rodiny líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího prijalo Alžírsko na svojom území z "výlučne humanitárnych dôvodov". Hovorca alžírskeho ministerstva zahraničných vecí Amar Bilání ...Zdieľať
ALŽÍR 30. augusta (WEBNOVINY) - Členov rodiny líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího prijalo Alžírsko na svojom území z "výlučne humanitárnych dôvodov". Hovorca alžírskeho ministerstva zahraničných vecí Amar Bilání takto v utorok odpovedal na otázku tlačovej agentúry AFP týkajúcu sa požiadavky líbyjskej Dočasnej národnej rady, aby Kaddáfího manželku a tri z jeho detí vrátili do krajiny pôvodu. Ako uviedol vo svojej odpovedi, ktorú agentúre zaslal elektronickou poštou, Alžírsko o pobyte Kaddáfíovcov na svojom území informovalo "generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov, predsedu Bezpečnostnej rady (OSN) ako aj predsedu výkonného výboru Dočasnej národnej rady".
Podľa vyhlásenia alžírskeho ministerstva zahraničných vecí, ktoré priniesla tlačová agentúra APS, Kaddáfího manželka Safíja, dcéra Ajša a synovia Hannibal a Muhammad v sprievode svojich detí prekročili líbyjsko-alžírsku hranicu v pondelok ráno. Hovorca líbyjského povstaleckého vedenia Mahmúd Šammám následne obvinil alžírskych partnerov, že Kaddáfíovcom umožnili utiecť do "tretej krajiny". "Zachraňovanie Kaddáfího rodiny nie je konaním, ktoré by sme vítali alebo chápali," povedal hovorca na pondelňajšej tlačovej konferencii. "Boli by sme radi, keby sa tieto osoby vrátili." Šammám zároveň ubezpečil, že Kaddáfího a členov jeho rodiny v prípade zadržania čaká "spravodlivý súd".


Kaddáfího dcéra Ajša v utorok ráno porodila dievčatko

Nemenovaný predstaviteľ alžírskej vlády, na ktorého sa odvoláva AFP, medzitým informoval, že Kaddáfího dcéra Ajša v utorok ráno porodila dievčatko. Matka i dieťa sú podľa neho v dobrom zdravotnom stave.

Alžírska vláda si v doterajšom prístupe ku konfliktu v susednej krajine zachovávala prísnu neutralitu, na čo niektorí povstalci reagovali obvineniami, že podporuje Kaddáfího režim.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Voľbu podpredsedu najvyššieho súdu prerušili
<< predchádzajúci článok
Slovak Telekom mal výpadok hlasových služieb

ALŽÍRSKO: Kaddáfíovcov sme prijali z humanitárnych dôvodov - diskusné fórum čitateľov