Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

05. januára 2021

Amazon bude doručovať objednaný tovar ešte rýchlejšie, spoločnosť si kúpila jedenásť lietadielSpoločnosť Amazon v utorok uviedla, že od leteckých spoločností Delta a WestJet kúpila 11 prúdových lietadiel, z ktorých sú všetky typu Boeing ...Zdieľať
amazon_prime_day_fizzle a3c76f72a6c140c9afc3d68938e2c842 676x468 5.1.2021  - Spoločnosť Amazon v utorok uviedla, že od leteckých spoločností Delta a WestJet kúpila 11 prúdových lietadiel, z ktorých sú všetky typu Boeing 767-300, aby posilnila svoju rozrastajúcu sa doručovaciu sieť a mohla tak rýchlejšie vybavovať objednávky kupujúcich.


Firma so sídlom v americkom Seattli poznamenala, že k nákupu lietadiel na doručovanie zásielok pristúpila vôbec prvýkrát. V ostatných rokoch si spoločnosť Amazon lietadlá prenajímala.

"Kombinácia prenajatých a vlastných lietadiel v našej rozrastajúcej sa flotile nám umožňuje lepšie riadiť naše operácie," vyhlásila Sarah Rhoadsová, viceprezidentka spoločnosti Amazon Global Air.

Štyri lietadlá kúpené od aerolinky WestJet sa pripoja k flotile Amazonu ešte v tomto roku, ďalších sedem strojov od spoločnosti Delta bude pripravených do budúceho roka. Nákupom lietadiel sa flotila Amazonu do roku 2022 zväčší na 85 lietadiel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon bude doručovať objednaný tovar ešte rýchlejšie, spoločnosť si kúpila jedenásť lietadiel © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
RTVS na Troch kráľov odvysiela premiéru rozprávky Hodinárov učeň
<< predchádzajúci článok
Herečka Tanya Robertsová je stále nažive

Amazon bude doručovať objednaný tovar ešte rýchlejšie, spoločnosť si kúpila jedenásť lietadiel - diskusné fórum čitateľov