Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2020

Amazon môže vyslať do vesmíru stovky svojich internetových satelitov, projekt má zelenúSpoločnosť Amazon je o krok bližšie k vyslaniu stoviek internetových satelitov na obežnú dráhu Zeme. Projekt Kuiper, ktorého cieľom je dostať na ...Zdieľať
amazon satellites_69184 4bb9d3facf3648569abcfedf9428a250 676x451 1.8.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Amazon je o krok bližšie k vyslaniu stoviek internetových satelitov na obežnú dráhu Zeme. Projekt Kuiper, ktorého cieľom je dostať na orbitu viac ako 3 200 družíc pre poskytovanie internetu, schválila americká Federálna komisia pre telekomunikácie (FCC).


Amazon nešpecifikoval, kedy očakáva, že bude projekt prevádzkyschopný, FCC však uviedla, že musí mať do roku 2026 na obežnej dráhe polovicu svojich satelitov.

Amazon tvrdí, že družice projektu Kuiper by mohli poskytovať internet do oblastí sveta, kde nie je dostupný. Poskytovanie internetu ľuďom a firmám by tiež mohla byť pre spoločnosť nová oblasť podnikania.

Na iniciatívu plánuje Amazon vyhradiť 10 miliárd dolárov (v prepočte 8,4 miliardy eur). Vyvíjať a testovať satelity bude vo výskumnom zariadení v Redmonde v štáte Washington.

Na obežnú dráhu vyslalo svoje internetové družice niekoľko firiem, okrem iných SpaceX Elona Muska, ktorá buduje sieť Starlink.


Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon môže vyslať do vesmíru stovky svojich internetových satelitov, projekt má zelenú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slnečné jazerá bojujú so znečistenou vodou, odborníci navrhujú ich prehĺbenie
<< predchádzajúci článok
Turecko pritvrdilo voči sociálnym médiám, zákon vyžaduje uchovávanie dát užívateľov v krajine

Amazon môže vyslať do vesmíru stovky svojich internetových satelitov, projekt má zelenú - diskusné fórum čitateľov