Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

12. júna 2020

Amazon sa obáva zneužitia svojej technológie na rozpoznávanie tvárí, polícií zakázala používanieSpoločnosť Amazon polícii na rok zakázala používanie svojej technológie na rozpoznávanie tvárí. Stala sa tak ďalším technologickým gigantom, ...Zdieľať
amazon 676x451 12.6.2020 - Spoločnosť Amazon polícii na rok zakázala používanie svojej technológie na rozpoznávanie tvárí. Stala sa tak ďalším technologickým gigantom, ktorý upustil od poskytovania svojho systému.


Technológia pritom čelí kritike, že nesprávne identifikuje ľudí s tmavšou pleťou. Spoločnosť zo Seattlu sa nevyjadrila, prečo sa takto rozhodla práve teraz.

Technológia môže byť zneužitá


Rôzne agentúry využívajú technológie na rozpoznávanie tvárí na identifikovanie podozrivých, no podľa kritikov je možné ich zneužitie. Ich používanie políciou a ďalšími vládnymi agentúrami už preto zakázali viaceré americké mestá, pričom ako prvé tak ešte vlani spravilo San Francisco.

IBM v utorok oznámila, že odchádza z trhu s týmito technológiami a ako dôvod uviedla obavy z možného zneužitia rozpoznávania tvárí na sledovanie a rasové profilovanie.

Prísnejšia regulácia danej technológie


Ľudskoprávne organizácie i zamestnanci Amazonu už dávnejšie tlačili na spoločnosť, aby prestala predávať technológiu, známu ako Rekognition, vládnym agentúram s tým, že ju môžu zneužiť na vniknutie ľuďom do súkromia a prenasledovanie farebných ľudí.

Amazon sa v stredu v príspevku na blogu vyjadril, že dúfa, že Kongres zavedie prísnejšie regulácie na používanie tejto technológie.

Viacero výskumov odhalilo nespoľahlivosť podobných technológií, predovšetkým v súvislosti s rozoznávaním ľudí tmavšej pleti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon sa obáva zneužitia svojej technológie na rozpoznávanie tvárí, polícií zakázala používanie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Plážový bar dostal pred spustením turistickej sezóny pokutu 20.000 eur
<< predchádzajúci článok
Koncentrácia oxidu dusičitého v ovzduší počas pandémie výrazne klesla, ESA zverejnila merania (foto)

Amazon sa obáva zneužitia svojej technológie na rozpoznávanie tvárí, polícií zakázala používanie - diskusné fórum čitateľov