Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

11. júna 2020

Falošná reklama zneužíva meno Petra Kažimíra, NBS podáva trestné oznámenieNárodná banka Slovenska (NBS) upozorňuje na falošnú reklamu, ktorá zneužíva meno guvernéra NBS Petra Kažimíra.Zdieľať
Falošná reklama zneužíva meno Petra Kažimíra, NBS podáva trestné oznámenie

Meno guvernéra zneužila podľa centrálnej banky podvodná platforma Bitcoin Code. Informoval o tom hovorca NBS Peter Majer s tým, že NBS podáva trestné oznámenie. Upozorňuje tiež na činnosť tejto platformy, ktorá ponúka investície do kryptoaktív. Reklama nabáda k investovaniu a sľubuje vysoké výnosy.

Pozor aj na reklamy

Národná banka Slovenska upozorňuje, že ide o klamlivú reklamu. „Internetové stránky, ktoré propagujú podobné platformy sa pritom vyvíjajú, vznikajú a zanikajú veľmi dynamicky a tvária sa, že ich propagujú známe osobnosti. Na internete sa dajú nájsť opakovane, preto je potrebné byť mimoriadne ostražitý,“ uviedol Majer.

Platformy majú na internete aj podoby reklám a reklamných článkov. „Národná banka Slovenska týmto upozorňuje spotrebiteľov, že investovanie do kryptoaktív nepodlieha jej dohľadu a dôrazne vyzýva spotrebiteľov k zvýšenej obozretnosti,“ uzavrel jej hovorca.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový český vynález vám odsleduje rozostupy, využívať by sa mohol v školách aj v domovoch pre seniorov
<< predchádzajúci článok
Herec Štefan Kvietik obviňuje médiá z osočovania, rozhodol sa brániť legálnymi prostriedkami

Falošná reklama zneužíva meno Petra Kažimíra, NBS podáva trestné oznámenie - diskusné fórum čitateľov