Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

31. marca 2020

Amazon venuje pol milióna eur slovenským humanitárnym organizáciám v boji s koronakrízouAmerická technologická spoločnosť Amazon venuje 500-tisíc eur slovenským humanitárnym organizáciám na podporu tých, ktorí sú postihnutí ...Zdieľať
www 676x506 31.3.2020  - Americká technologická spoločnosť Amazon venuje 500-tisíc eur slovenským humanitárnym organizáciám na podporu tých, ktorí sú postihnutí krízou COVID-19. Podpora zahŕňa dar v hodnote 350-tisíc eur Slovenskému Červenému krížu a 150 tisíc eur na podporu miestnych organizácií v komunitách, v ktorých zamestnanci spoločnosti žijú a pracujú.“Sme si plne vedomí negatívnych dopadov pandémie na spoločnosť. Ako zamestnávateľ a investor v týchto ťažkých časoch chceme podporovať miestne komunity v okolí našich logistických centier," uviedla PR & Community manažérka pre Amazon v regióne centrálnej a východnej Európy Blanka Fijołek.

Amazon tiež spustil AWS (Amazon Web Services), iniciatívu na podporu výskumu a vývoja diagnostiky, ktorá spočíva v rýchlej a presnej detekcii a testovaní na ochorenie COVID-19.

Program vznikol na podporu ľudí, ktorí pracujú na rýchlejšom uvedení lepších a presnejších diagnostických riešení na trh a na podporu lepšej spolupráce medzi organizáciami, ktoré sa zaoberajú podobnými problémami.

Viac o téme Koronavírus

V rámci toho sa Amazon zaviazal k počiatočnej investícii vo výške 20-miliónov dolárov na výskum diagnostiky, inovácií a vývoja, s cieľom urýchliť porozumenie a detekciu ochorenia COVID-19 a na vývoj ďalších inovatívnych diagnostických riešení na zmiernenie budúceho výskytu infekčných ochorení.

Americký technologický gigant pôsobí na Slovensku od roku 2011, kedy otvoril svoju korporátnu kanceláriu v Bratislave. V roku 2017 otvoril v okrese Galanta aj najväčšie reverzné logistické centrum pre svoj rovnomenný globálny internetový obchod.

Do Serede prichádzajú neprevzaté alebo zákazníkmi vrátené zásielky z celej Európy. Logistické centrum zaberá plochu 64 000 metrov štvorcových a je vybavené najvyspelejšími technológiami a riešeniami. Podľa posledných údajov zamestnával Amazon celkovo na Slovensku 2 600 pracovníkov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Amazon venuje pol milióna eur slovenským humanitárnym organizáciám v boji s koronakrízou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oligarchovia a Kočnerove firmy si prídu na svoje, Beblavý kritizuje započítavanie straty od roku 2014
<< predchádzajúci článok
Polícia odmietla trestné oznámenie proti Smeru-SD, poslanec OKS označil dôvod za absurdný

Amazon venuje pol milióna eur slovenským humanitárnym organizáciám v boji s koronakrízou - diskusné fórum čitateľov