Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. decembra 2023

Američania uvalili sankcie na tri lodné spoločnosti, ktoré prepravovali ruskú ropu s hodnotou nad cenovým stropomAmerický Úrad pre kontrolu zahraničných aktív v piatok oznámil sankcie voči trom lodným spoločnostiam pre prepravu ruskej ropy, ktorej cena je viac ako 60 dolárov za barel. Ide o cenový strop na ...Zdieľať
tanker 676x451 1.12.2023 (SITA.sk) - Americký Úrad pre kontrolu zahraničných aktív v piatok oznámil sankcie voči trom lodným spoločnostiam pre prepravu ruskej ropy, ktorej cena je viac ako 60 dolárov za barel.


Ide o cenový strop na obchodovanie s ruskou ropou, ktorý uvalili USA a ich spojenci.

Dve sankcionované lodné firmy, Sterling Shipping Inc. a Streymoy Shipping Limited, sú registrované v Spojených arabských emirátoch a tretia, HS Atlantica Limited, sídli v Libérii. Informuje o tom web Kyiv Independent.

„Presadzovanie cenového stropu na ruskú ropu je najvyššou prioritou Spojených štátov a našich koaličných partnerov,“ povedal námestník amerického ministra financií Wally Adeyemo.

"Uvalením sankcií na tieto lodné spoločnosti a ich plavidlá podporujeme dva ciele cenového stropu, a to obmedzenie ziskov Ruska za predaj ropy a stabilitu globálnych trhov s energiami," dodal Adeyemo.


Zdroj: SITA.sk - Američania uvalili sankcie na tri lodné spoločnosti, ktoré prepravovali ruskú ropu s hodnotou nad cenovým stropom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kedy sa Slovensko dočká michelinskej hviezdy? Potrvá to ešte roky, myslí si šéf Zväzu cestovného ruchu
<< predchádzajúci článok
Hodnota ruských aktív zmrazených Švajčiarskom stúpla oproti vlaňajšku o tristo miliónov dolárov