Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. decembra 2023

Hodnota ruských aktív zmrazených Švajčiarskom stúpla oproti vlaňajšku o tristo miliónov dolárovŠvajčiarsky Štátny sekretariát pre hospodárske záležitosti (SECO) v rámci sankcií proti Rusku k prvému decembru tohto roka evidoval zmrazené ruské aktíva v hodnote 8,8 miliardy dolárov. Ide o rast v ...Zdieľať
gettyimages 1024817754 676x451 1.12.2023 (SITA.sk) - Švajčiarsky Štátny sekretariát pre hospodárske záležitosti (SECO) v rámci sankcií proti Rusku k prvému decembru tohto roka evidoval zmrazené ruské aktíva v hodnote 8,8 miliardy dolárov.


Ide o rast v porovnaní s decembrom minulého roka, keď hodnota zmrazených ruských aktív vo Švajčiarsku bola na úrovni 8,5 miliardy dolárov.

Rast sumy zmrazených aktív je výsledkom toho, že Bern počas uplynulého roka na sankčný zoznam pridal viac ako 300 ľudí a 100 spoločností.

Švajčiarsko okrem toho blokuje devízové aktíva patriace Ruskej centrálnej banke v hodnote približne 8,4 miliardy dolárov. Informuje o tom web Kyiv Independent.


Zdroj: SITA.sk - Hodnota ruských aktív zmrazených Švajčiarskom stúpla oproti vlaňajšku o tristo miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Američania uvalili sankcie na tri lodné spoločnosti, ktoré prepravovali ruskú ropu s hodnotou nad cenovým stropom
<< predchádzajúci článok
Zhruba polovica Ukrajincov si počas vojny nerobí žiadne dlhodobé plány, ukázal prieskum