Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. augusta 2022

Americké ministerstvo zahraničia uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených ľudí bieloruských silových zložiekAmerické ministerstvo zahraničných vecí uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených predstaviteľov Bieloruska „pre ich zapojenie sa do hrubého porušovania ľudských práv, konkrétne svojvoľného ...Zdieľať
belarus_protests_58085 7da332e4f6d24ff7bfaf46facd917b53 676x451 9.8.2022 (Webnoviny.sk) - Americké ministerstvo zahraničných vecí uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených predstaviteľov Bieloruska „pre ich zapojenie sa do hrubého porušovania ľudských práv, konkrétne svojvoľného zadržiavania pokojných demonštrantov". Oznámil to v pondelok americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.


Sankcie ohlásil na druhé výročie sfalšovaných bieloruských volieb, v ktorých sa za víťaza vyhlásil dlhoročný bieloruský prezident Alexander Lukašenko. Informuje o tom portál cnn.com.


Terčom nových sankcií je námestník bieloruského ministra vnútra Mikalaj Karpjankou a veliteľ špeciálnych policajných síl v Minsku Dzmitrij Balaba, ktorí „zohrali dôležitú rolu v represiách spojených so sfalšovanými prezidentskými voľbami z 9. augusta 2020," uviedol šéf americkej diplomacie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Americké ministerstvo zahraničia uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených ľudí bieloruských silových zložiek © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hospodársky rast väčšiny významných ekonomík sveta sa v najbližších mesiacoch spomalí, predpovedá OECD
<< predchádzajúci článok
Európska únia podporí Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe 261 miliónmi eur