Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. augusta 2022

Hospodársky rast väčšiny významných ekonomík sveta sa v najbližších mesiacoch spomalí, predpovedá OECDHospodársky rast väčšiny hlavných ekonomík sa v najbližších šiestich až deviatich mesiacoch pravdepodobne spomalí. Naďalej to signalizujú zložené vedúce ukazovatele (CLI), ktoré zostavujeZdieľať
gettyimages 1207928554 676x451 9.8.2022 (Webnoviny.sk) - Hospodársky rast väčšiny hlavných ekonomík sa v najbližších šiestich až deviatich mesiacoch pravdepodobne spomalí.


Naďalej to signalizujú zložené vedúce ukazovatele (CLI), ktoré zostavuje Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD). Organizácia o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Inflácia a nízka dôvera


Ukazovatele naznačujú spomalenie hospodárskeho rastu väčšiny hlavných ekonomík združených v OECD v dôsledku vysokej inflácie a nízkej dôvery spotrebiteľov.

Platí to pre Kanadu, Veľkú Britániu a USA a tiež pre eurozónu ako celok, ale aj pre Francúzsko, Nemecko a Taliansko. Japonský CLI však naďalej signalizuje stabilný rast ekonomiky.

Číny vykazuje stabilizáciu


V rámci veľkých nových trhových ekonomík CLI Indie signalizuje pokračovanie stabilného hospodárskeho rastu.

Avšak v prípade Číny zo zloženého vedúceho ukazovateľa vyplýva ďalšie spomaľovanie rastu, hoci ekonomika prejavuje známky stabilizácie. Brazílsky CLI naďalej naznačuje spomaľovanie hospodárskeho rastu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hospodársky rast väčšiny významných ekonomík sveta sa v najbližších mesiacoch spomalí, predpovedá OECD © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojna na Ukrajine sa skončí oslobodením Krymu, sľubuje prezident Zelenskyj (video)
<< predchádzajúci článok
Americké ministerstvo zahraničia uvalilo sankcie na dvoch vysokopostavených ľudí bieloruských silových zložiek