Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

10. augusta 2020

Americké operácie TikToku by mohol kúpiť aj Twitter. Otázne však je, či má dostatok financií


Tagy: TikTok WeChat

Spoločnosť Twitter sa údajne obrátila na čínsku firmu ByteDance a vyjadrila záujem o kúpu amerických operácií jej aplikácieZdieľať
twitter 676x437 10.8.2020 - Spoločnosť Twitter sa údajne obrátila na čínsku firmu ByteDance a vyjadrila záujem o kúpu amerických operácií jej aplikácie TikTok. Informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na ďalšie medializované správy.


Či si Twitter môže kúpu TikToku dovoliť a či by stihol uzavrieť zmluvu predtým, ako začne platiť zákaz od amerického prezidenta, zostáva neznáme, uvádza denník The Wall Street Journal s odvolaním sa na anonymné zdroje.

Twitter je pod menšou regulačnou kontrolou


Hodnota amerických operácií TikToku nie je známa, ale podľa odhadov predstavuje desiatky miliárd dolárov. Trhová kapitalizácia Twitteru je okolo 29 miliárd dolárov (v prepočte 24,5 miliárd eur).

Hlavný kandidát na kupcu TikToku v USA, spoločnosť Microsoft, má viac ako 1,6 bilióna dolárov (1,3 bilióna eur). Podľa odborníkov by však možná dohoda s Twitterom čelila menšej regulačnej kontrole ako s Microsoftom.

Hovorca Twitteru odmietol možnú zmluvu komentovať. TikTok zase bezprostredne na otázky BBC nereagoval.

Microsoft by chcel kúpiť TikTok aj mimo USA


TikTok a jeho možné prevzatie v USA je v ostatných týždňoch horúcou témou. Koncom minulého týždňa americký prezident Donald Trump nariadil firmám, aby do 45 dní prestali obchodovať s TikTokom. Dôvodom sú obavy o národnú bezpečnosť a zber informácií o používateľoch pre Peking.

Podobnému zákazu čelí aj komunikačná aplikácia WeChat, ktorú vlastní čínska firma Tencent. Zástupcovia videoaplikácie TikTok pohrozili, že proti novému zákazu podniknú právne kroky.

Microsoft o kúpe amerických operácií TikToku už rokuje, pričom dohodu musí dokončiť do 15. septembra - termínu, ktorý stanovil Trump. Prezident Spojených štátov sa minulý týždeň vyjadril, že úsilie Microsoftu podporí, ak by vláda z výťažku z predaja dostala značný podiel. Microsoft chce napredovať s rokovaniami o kúpe operácií TikToku aj v Kanade, Austrálii a na Novom Zélande.


Zdroj: Webnoviny.sk - Americké operácie TikToku by mohol kúpiť aj Twitter. Otázne však je, či má dostatok financií © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: TikTok WeChat
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci vypočítali, kedy nastane koniec sveta. Má ľudstvo vôbec šancu na prežitie?
<< predchádzajúci článok
Horúce augustové noci prajú pozorovaniu Perzeíd. Kedy ich uvidíte najviac?

Americké operácie TikToku by mohol kúpiť aj Twitter. Otázne však je, či má dostatok financií - diskusné fórum čitateľov