Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. októbra 2021

Anglicko môže v budúcnosti častejšie trápiť počasie, krajine hrozia katastrofálne povodneAnglicko postihnú silné povodne podobné tým, ako počas tohtoročných letných mesiacov zasiahli Nemecko, ak nenastane zlepšenie obrany pred extrémnejším počasím, ktoré vyvoláva zmena Zdieľať
belgium_europe_weather_53075 f12c50ec761a4a1fb3bb4e3f844e5608 676x451 13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Anglicko postihnú silné povodne podobné tým, ako počas tohtoročných letných mesiacov zasiahli Nemecko, ak nenastane zlepšenie obrany pred extrémnejším počasím, ktoré vyvoláva zmena klímy. Tieto informácie v stredu poskytla anglická vládna Agentúra pre životné prostredie.

Letných dažďov môže ubudnúť


Tá vo svojej správe varuje pred teplejšími a suchšími letami, čoraz horšími povodňami, stúpajúcou hladinou morí a vyšším dopytom po zásobách vody v dôsledku globálneho otepľovania.

Správa predpovedá, že ak by priemerná globálna teplota stúpla o dva stupne Celzia, čo je menej oproti prognózovanej úrovni otepľovania, zimné zrážky v Anglicku budú síce o šesť percent výdatnejšie, ale letné dažde do 50. rokov tohto storočia poklesnú o 15 percent.

Dopady zmeny klímy sú neodvratné


Podľa správy sa dá očakávať, že morská hladina v Londýne do polovice tohto storočia stúpne o 23 až 29 centimetrov a do 80. rokov až o približne 45 centimetrov.

Predsedníčka agentúry Emma Howard Boyd uviedla, že „dopady zmeny klímy sú neodvratné“. Dodala, že ak bude krajina postupovať správne, dokáže úspešne riešiť núdzovú klimatickú situáciu, no podotkla, že čas na implementáciu účinných opatrení sa kráti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Anglicko môže v budúcnosti častejšie trápiť počasie, krajine hrozia katastrofálne povodne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Remišová si vie predstaviť reformy aj bez veľkého balíka peňazí, ako príklad uvádza vlastné ministerstvo
<< predchádzajúci článok
Pčolinský je po nezákonnom obvinení brata opatrný, o téme Kažimír bude klub Sme rodina ešte len rokovať

Anglicko môže v budúcnosti častejšie trápiť počasie, krajine hrozia katastrofálne povodne - diskusné fórum čitateľov