Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. februára 2020

Archeológom sa podarilo nájsť posmrtnú komoru venovanú Romulovi, zakladateľovi RímaArcheológovia objavili pri vykopávkach v Ríme posmrtnú komoru venovanú Romulovi, ktorý bol podľa tradície jedným zo zakladateľov Ríma. V komore ...Zdieľať
18.2.2020  - Archeológovia objavili pri vykopávkach v Ríme posmrtnú komoru venovanú Romulovi, ktorý bol podľa tradície jedným zo zakladateľov Ríma. V komore je 1,4 metra vysoký sarkofág, a tiež objekt, ktorý pripomína oltár.


Archeológovia nález datujú do 6. storočia pred naším letopočtom. Sarkofág našli na mieste zvanom Forum Romanum, ktoré bolo kedysi samotným centrom Ríma a Rímskej ríše, zasadal tam senát a vodcovia ríše na ňom prednášali všetky dôležité vyhlásenia.

Dvojičky Romulus a Rémus boli podľa rímskej mytológie zakladateľmi mesta Rím aj Rímskej ríše. Hneď po narodení ich podľa legendy hodili do rieky Tiber, odkiaľ ich zachránila vlčica, ktorá sa o nich ďalej starala. V dospelosti sa spolu pustili do stavby mesta, no pohádali sa o jeho názov. Neskôr Romulus svojho brata zabil a mesto pomenoval Rím.


Zdroj: Webnoviny.sk - Archeológom sa podarilo nájsť posmrtnú komoru venovanú Romulovi, zakladateľovi Ríma © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Udeľovanie BRIT Awards ovládol Lewis Capaldi, ocenili aj speváčky Mabel a Billie Eilish (foto+video)
<< predchádzajúci článok
Súčasťou Roku slovenského divadla je aj XVI. Festival Astorka

Archeológom sa podarilo nájsť posmrtnú komoru venovanú Romulovi, zakladateľovi Ríma - diskusné fórum čitateľov