Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

19. februára 2020

Udeľovanie BRIT Awards ovládol Lewis Capaldi, ocenili aj speváčky Mabel a Billie Eilish (foto+video)Jubilejný 40. ročník udeľovania BRIT Awards ovládol škótsky spevák Lewis Capaldi. Dvadsaťtriročného interpreta v londýnskej O2 aréne vyhlásili za nováčika roka a jeho singel Someone You Loved označili za ...Zdieľať
britain_brit_awards_2020_arrivals_56643 7e53e77dd7ee42a2bd9c8c685e81c210 676x489 19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Jubilejný 40. ročník udeľovania BRIT Awards ovládol škótsky spevák Lewis Capaldi. Dvadsaťtriročného interpreta v londýnskej O2 aréne vyhlásili za nováčika roka a jeho singel Someone You Loved označili za najlepšiu skladbu.


V mužskej speváckej kategórii uspel Stormzy, ktorý vystúpi tento rok aj na trenčianskej Pohode. Spomedzi žien zvíťazila 23-ročná Angličanka Mabel. Dvadsaťjedenročný rapper Dave dostal za svoj debutový počin Psychodrama trofej za najlepší album. Foals si pripísali na konto sošku pre najlepšiu skupinu.

Najlepším zahraničným spevákom je Američan Tyler, the Creator, v ženskej kategórii zvíťazila 18-ročná Billie Eilish. Rodáčka z Los Angeles počas večera predstavila aj skladbu No Time to Die, ktorú napísala pre očakávanú bondovku s rovnakým názvom.Okrem nej vystúpili napríklad aj Lizzo, Harry Styles či Celeste, ktorá tiež dostala cenu Rising Star. Na záver podujatia sa predstavil spolu s orchestrom spevák Rod Stewart. Na pódiu ho sprevádzali aj Ronnie Wood a Kenney Jones, s ktorými v minulosti pôsobil v kapele Faces.

40. ročník udeľovania BRIT Awards  • prehľad víťazov a víťaziek:


Najlepší album: Dave - Psychodrama
Najlepšia speváčka: Mabel
Najlepší spevák: Stormzy
Najlepšia skupina: Foals
Skladba roka: Lewis Capaldi - Someone You Loved
Najlepší nováčik: Lewis Capaldi
Najlepšia zahraničná speváčka: Billie Eilish
Najlepší zahraničný spevák: Tyler, the Creator
Rising Star: Celeste

Zdroj: Webnoviny.sk - Udeľovanie BRIT Awards ovládol Lewis Capaldi, ocenili aj speváčky Mabel a Billie Eilish (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojnický zámok: Múzeum Bojnice je otvorené aj počas jarných prázdnin
<< predchádzajúci článok
Archeológom sa podarilo nájsť posmrtnú komoru venovanú Romulovi, zakladateľovi Ríma

Udeľovanie BRIT Awards ovládol Lewis Capaldi, ocenili aj speváčky Mabel a Billie Eilish (foto+video) - diskusné fórum čitateľov