Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. septembra 2018

Arcidiecézna charita v Trnave hľadá dobrovoľníkov pre nové programyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Maroš Černý
Trnava 20. septembra (TASR) - Trnavská arcidiecézna charita (TACH) vyzýva dobrovoľníkov na zapojenie sa do nových projektov smerujúcich jej klientov k návratu do plnohodnotného života. V ponuke je deväť konkrétnych dobrovoľníckych programov, záujemcovia sa do nich môžu prihlasovať do konca septembra.


"Zavádzame do praxe projekty, ktoré majú pomôcť ľuďom v sociálnej kríze. Chceme priniesť dobré riešenia a teraz prizývame verejnosť, aby nám s tým pomohla," uviedol riaditeľ TACH Miroslav Dzurech. Pozície sú podľa neho vhodné pre pracujúcich ľudí, študentov, ale aj pre seniorov, ktorí hľadajú možnosti, ako tráviť čas. "Každý môže podať pomocnú ruku tam, kde sa cíti ako doma, alebo si vyskúšať činnosti, ktorým sa doteraz nevenoval," dodal Dzurech. Pre väčšinu programov stanovila charita dva mesiace, niektoré si vyžadujú zapojenie len v čase, keď sú aktuálne, napríklad pomoc pri organizovaní zbierky potravín. "Do našich programov chceme zapojiť aj firmy v regióne," vysvetlil koordinátor dobrovoľníctva Juraj Juríček. Zamestnávatelia by podľa neho mohli uvoľniť v dohodnuté dni svojich zamestnancov na niekoľko hodín počas pracovného času. Tí by takto získali nové skúsenosti a zároveň by podporili tímového ducha vo firme. "Takúto spoluprácu sme už mali s viacerými tunajšími spoločnosťami, obe strany ju hodnotili veľmi pozitívne," uviedol Juríček. Dobrovoľnícke programy charita zverejnila na svojej webovej stránke www.charitatt.sk.

Jeden z dobrovoľníckych programov má názov Dobrá duša. Jeho účastníci trávia čas so seniormi v Dome pokojnej staroby v Cíferi, robia s nimi aktivity, ktoré im pomáhajú posilniť mentálne a fyzické zdravie. Ďalšie programy pozývajú dobrovoľníkov na pomoc pri pracovnej terapii s klientmi charity, organizovaní vianočnej večere či zbierky potravín v supermarketoch, výrobe symbolického platidla hlinený dukát, ale tiež pri distribúcii nábytku, spotrebičov a potravín charitnou dodávkou priamo k poberateľom pomoci, pri práci v záhrade či v charitnom stánku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BOJNIČANIA, POZOR: Časť mesta bude budúci týždeň bez elektriny
<< predchádzajúci článok
PREMIÉR: Téma posilnenia vonkajších hraníc vystriedala spory o kvótach

Arcidiecézna charita v Trnave hľadá dobrovoľníkov pre nové programy - diskusné fórum čitateľov