Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. septembra 2023

Armáda ani polícia nekoná a podľa Kollára je na mieste ich dostať pod tlakPredseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolá na štvrtok 7. septembra tri mimoriadne schôdze - k nelegálnej migrácii, k ...Zdieľať
648b08cc2957c072024684 676x451 4.9.2023 (SITA.sk) -Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolá na štvrtok 7. septembra tri mimoriadne schôdze – k nelegálnej migrácii, k zdravotníctvu a k novele Trestného zákona. Prvá so začiatkom o 10:00 sa bude týkať riešenia situácie s nelegálnymi migrantmi, žiada o ňu Smer-SD.

Všetci sa len vyhovárajú


„Keďže ani armáda, ani polícia nekoná, a všetci sa len vyhovárajú, myslím si, že je absolútne na mieste ich dostať pod tlak,“ uviedol Kollár a dodal, že jeho hnutie Sme rodina podporí otvorenie tejto mimoriadnej schôdze.

Nasledovať budú dve mimoriadne schôdze, o ktoré žiada vláda. Najprv pôjde schôdza o zmenách pohotovostí, na ktorú dodalo hnutie Sme rodina svoje podpisy, a hlasovať bude aj za otvorenie, program a „s vysokou pravdepodobnosťou aj za tento zákon“.

Politický kapitál


Hnutie, naopak, nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze k novele Trestného zákona, ktorá sa bude konať v reakcii na júnový prípad Andrey z Novej Dubnice, ktorú zavraždil páchateľ po dlhodobom prenasledovaní.

Podľa slov Kollára je to z dôvodu, že „niektoré politické strany chcú do dobrej myšlienky, ktorú chce riešiť premiér Ódor, vložiť rôzne pozmeňováky a na tom si vytĺkať tesne pred voľbami politický kapitál a robiť si tlačovky“. Predseda parlamentu zastáva názor, že novela Trestného zákona počká na novú vládu.


Zdroj: SITA.sk - Armáda ani polícia nekoná a podľa Kollára je na mieste ich dostať pod tlak © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nelegálna migrácia je podľa Hlasu téma, ktorá vplýva na kvalitu života ľudí a Čaputovej rozhodnutie je vraj katastrofálne (video)
<< predchádzajúci článok
Ukrajina rozšírila svoje protiofenzívne operácie, postúpila pri Bachmute aj v Záporoží