Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. decembra 2020

Armáda dostane z rozpočtu viac, Slovensko smeruje k dvom percentám HDP vynaloženým na obranuPre rezort obrany je na rok 2021 v rámci schváleného štátneho rozpočtu vyčlenených 1,67 miliardy eur, teda 1,75 percenta hrubého domáceho produktu (HDP). Vo svojom profile na sociálnej sieti to ...Zdieľať
ike_5126 676x451 9.12.2020 (Webnoviny.sk) - Pre rezort obrany je na rok 2021 v rámci schváleného štátneho rozpočtu vyčlenených 1,67 miliardy eur, teda 1,75 percenta hrubého domáceho produktu (HDP).


Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) s tým, že ide o zvýšenie, keďže financie na obranu v minulom roku predstavovali 1,65 percenta HDP.

Sociálne zabezpečenie aj technika


„Postupne tak smerujeme k dvom percentám HDP, ktoré chceme do obrany ako štát investovať, aby sme zabezpečili všetky úlohy, ktoré v zmysle Ústavy SR majú plniť ozbrojené sily,” napísal Naď.

Podľa ministra budú finančné prostriedky v rámci rezortu využité na viacero oblastí. „Od samotných podmienok v útvaroch našich vojakov, ich materiálové a sociálne zabezpečenie, až po modernú techniku a ďalšie modernizačné projekty,” dodal Naď.

Slovensko má v budúcom roku hospodáriť s deficitom verejných financií na úrovni 7,41 percenta HDP, resp. viac ako sedem miliárd eur.

Až taký schodok sa neočakával


Vyplýva to z návrhu rozpočtu verejnej správy na roky 2021 až 2023, ktorý schválil parlament. Aktuálny odhad pre tento rok predpokladá schodok až na úrovni 9,68 percenta HDP, čo predstavuje 8,67 miliárd eur.

Pri výpadku príjmov a pri vyšších výdavkoch v podobe sociálnych opatrení a rôznych pandemických pomocných programov bol vyšší deficit verejných financií na tento rok aj očakávaný, avšak nie až v takej výške.


Zdroj: Webnoviny.sk - Armáda dostane z rozpočtu viac, Slovensko smeruje k dvom percentám HDP vynaloženým na obranu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka robila všetko preto, aby sa plošné testovanie neuskutočnilo, tvrdí Matovič a priznáva prehru
<< predchádzajúci článok
Únia preplatila Česku časť nákladov na dopravu ochranných pomôcok z prvej vlny pandémie

Armáda dostane z rozpočtu viac, Slovensko smeruje k dvom percentám HDP vynaloženým na obranu - diskusné fórum čitateľov