Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. decembra 2020

Únia preplatila Česku časť nákladov na dopravu ochranných pomôcok z prvej vlny pandémieEurópska únia (EÚ) v rámci grantovej podpory, ktorú vyhlásila po rozšírení koronavírusu v Európe, preplatila Českej republike časť nákladov na ...Zdieľať
virus_outbreak_czech_republic_03698 969855e83f1d411bb8b8dc83e0c2bfd7 676x455 9.12.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) v rámci grantovej podpory, ktorú vyhlásila po rozšírení koronavírusu v Európe, preplatila Českej republike časť nákladov na prepravu ochranných prostriedkov počas prvej vlny pandémie.


Krajina tak získala 3,23 milióna eur. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra Českej republiky Hana Malá.

Minister vnútra si pochvaľuje


Rozhodnutie o mimoriadnej podpore v rámci Nástroja núdzovej podpory (ESI) schválili 24. apríla 2020. Odvtedy bolo možné žiadať o preplatenie nákladov na prepravu.

O čerpanie grantu požiadalo české ministerstvo vnútra prostredníctvom Generálneho riaditeľstva Hasičského záchranného zboru ČR.

"Je to skvelý príklad európskej solidarity a výhod členstva v EÚ. Únia aj touto podporou jasne hovorí, že svojich členov nenechá v štichu," reagoval na pomoc EÚ minister vnútra a predseda Ústredného krízového štábu Jan Hamáček.

Uskutočnili desiatky letov


Z celkového počtu 52 letov preplatila EÚ českému rezortu vnútra náklady za 15 uskutočnených letov a tri cesty vlakom s ochrannými pomôckami, ktoré dorazili do Česka v určenom období po 24. apríli.

Z celkovej sumy za dopravu predstavuje 3,2 milióna 42,1%, uvádza sa v tlačovej správe. Vzorec výpočtu stanovila Európska komisia na základe kritérií, ako je počet obyvateľov, prípadov alebo úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Únia preplatila Česku časť nákladov na dopravu ochranných pomôcok z prvej vlny pandémie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Armáda dostane z rozpočtu viac, Slovensko smeruje k dvom percentám HDP vynaloženým na obranu
<< predchádzajúci článok
Advokátska komora víta vznik najvyššieho správneho súdu, môže urýchliť disciplinárne konania

Únia preplatila Česku časť nákladov na dopravu ochranných pomôcok z prvej vlny pandémie - diskusné fórum čitateľov