04. januára 2017

Arsenal zmazal trojgólové manko, Swansea prestrihla šnúru prehier

Hráč Arsenalu Olivier Giroud (vľavo) oslavuje gól do bránky Crystal Palace vo futbalovom zápase anglickej Premier League v Londýne 1. januára 2017. Foto: TASR/AP
Londýn 3. januára (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali v utorňajšom dueli 20. kola anglickej Premier League na ihrisku Bournemouthu 3:3, keď v záverečnej dvadsaťminútovke zmazali trojgólové manko. O vyrovnanie sa v druhej minúte nadstavenia postaral Olivier Giroud. Na štvrtom mieste tabuľky stráca Arsenal osem bodov na lídra Chelsea, no má odohratý o zápas viac.

Swansea sa odlepila z dna tabuľky, po sérii štyroch prehier triumfovala na ihrisku Crystal Palace 2:1. O troch bodoch pre hostí rozhodol v 88. minúte španielsky legionár Angel Rangel.

Premier League - 20. kolo:

AFC Bournemouth – Arsenal Londýn 3:3 (2:0)
Góly: 16. Daniels, 20. Wilson (z 11m), 58. Fraser – 70. Alexis Sánchez, 75. Lucas, 90.+2 Giroud, ČK: 82. Francis (Bournemouth)

Crystal Palace – Swansea City 1:2 (0:1)
Góly: 83. Zaha – 42. Mawson, 88. Rangel

Stoke City – FC Watford 2:0 (1:0)
Góly: 45.+3 Shawcross, 49. Crouch