04. januára 2017

Brankár Peter Budaj z Los Angeles Kings sleduje puk počas zápasu zámorskej NHL proti San Jose Sharks 3. januára 2017 v San Jose. Foto: TASR/AP
New York 4. januára (TASR) - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj v noci na stredu výrazne pomohol Los Angeles k víťazstvu 2:1 po predĺžení na ľade San Jose. V zápase NHL si pripísal 26 úspešných zákrokov, prekonal ho iba Logan Couture v 32. minúte. Víťazný gól Kings strelil v 58. sekunde predĺženia Tanner Pearson, z triumfu sa tešil aj slovenský útočník v službách LA Marián Gáborík.

Hráči Columbusu zdolali doma Edmonton 3:1 a natiahli sériu víťazstiev už na 16 zápasov. Ak vyhrajú aj v noci na piatok na ľade Washingtonu, vyrovnajú ligový rekord, ktorý drží Pittsburgh. Ten v sezóne 1992/93 vybojoval 17 triumfov v rade. Blue Jackets už dávnejšie prekonali klubový rekord v počte víťazstiev za sebou.