30. marca 2008

Artmedia Petržalka zdolala FC ViOn Zlaté Moravce 4:0

Artmedia Petržalka - FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (3:0) Góly: 38. J. Kozák (z pok. kopu), 40. Saláta, 42. Cleber Nascimento, 58. Halenár, ŽK: 38. Klabal (Zlaté Moravce), rozhodovali: Samotný - Balko, ...

BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY)- Artmedia Petržalka - FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (3:0) Góly: 38. J. Kozák (z pok. kopu), 40. Saláta, 42. Cleber Nascimento, 58. Halenár, ŽK: 38. Klabal (Zlaté Moravce), rozhodovali: Samotný - Balko, Schmidt, 2120 divákov Artmedia mala celý prvý polčas obrovskú územnú prevahu, jej príležitosti sa však zväčša končili pred šestnástkou. V 9. min pekne potiahol loptu po ľavej strane Pavol Farkaš a Minarčík si skoro dal vlastný gól. Do ďalších šancí sa postupne dostali Halenár, Dosoudil či opäť Pavol Farkaš, obrana hostí však odolávala. V 35. min vyslali prvú strelu na Kamenára aj Zlaté Moravce, ale Ujlakyho pokus nebol nebezpečný. Všetko podstatné sa udialo ku koncu prvého dejstva v rozpätí štyroch minút. V 38. min padol v pokutovom území Dosoudil po súboji s Klabalom a Kozák nariadenú jedenástku bezpečne premenil. O dve minúty si na Kozákov rohový kop výborne nabehol Saláta a hlavou zvyšoval na 2:0. Zdrvujúci záver polčasu podčiarkol v 42. min svojím premiérovým gólom v drese Petržalčanov Cleber Nascimento, ktorý po narážačke s Guédem šikovne obstrelil Brezinu. Hneď po zmene strán mohol náskok domácich zvýšiť Oravec, zoči-voči Brezinovi však prestrelil. V 56. min musel zasahovať aj Kamenár, ktorý skorým vybehnutím zmaril šancu Chrenovi. Na opačnej strane zužitkoval v 58. min aktivitu Mikuliča a Pirošku a Artmedia viedla už 4:0. Útočník domácich sa zároveň s trinástimi presnými zásahmi opäť dostal na čelo tabuľky kanonierov. V ďalšom priebehu duelu favorit s prehľadom kontroloval hru a keď ani Saláta v čistej pozícii v 87. min neskóroval a v nadstavenom čase Brezina bravúrne vyškriabal Cleberovu strelu, prispeli Petržalčania k zaujímavému faktu - až štyri stretnutia 23. kola Corgoň ligy sa totiž skončili víťazstvom domáceho tímu v pomere 4:0. SITA