24hod.sk    Šport    F1

30. marca 2008

M. Schumacher sa motocyklovým profesionálom nestane

Sedemnásobný majster sveta vo formule 1 nemecký pretekár Michael Schumacher v nedeľu vyhlásil, že neplánuje odštartovať novú profesionálnu kariéru, tentoraz na dvoch kolesách cestných motocyklov. ...

BERLÍN 30. marca (WEBNOVINY) - Sedemnásobný majster sveta vo formule 1 nemecký pretekár Michael Schumacher v nedeľu vyhlásil, že neplánuje odštartovať novú profesionálnu kariéru, tentoraz na dvoch kolesách cestných motocyklov. Tridsaťdeväťročný Nemec rodák z nemeckého Hürthu od skončenia kariéry vo formule 1 v roku 2006 absolvoval viacero amatérskych motockylistických súťaží - na jednej z nich v Maďarsku obsadil tretiu priečku, v Barcelone dokonca vyhral. V sobotu sa starší z bratov Schumacherovcov zúčastnil na kvalifikácii seriálu KTM Trophy na talianskom okruhu Misano a skončil tretí. "Jednoducho ma jazda na motocykloch baví, ale nemám v tomto smere žiadne ambície, to by som chcel zdôrazniť. Ak sa z času na čas zúčastním na nejakom podujatí, bude to dôkazom, že zbožňujem súťaživosť," povedal bývalý pilot Benettonu a Ferrari. "To, čo sa mi na motocykloch najviac páči, je to, že vás to viac vtiahne priamo do akcie. Prostredníctvom riadidiel cítite silu motorky, v zákrutách sa vaše kolená priamo dotýkajú dráhy, nemáte nad sebou žiaden kokpit. Stroj si navyše dokážem sám nastaviť," uzavrel "Schumi". SITA, AFP