18. marca 2009

Artmedia porazila MFK Dubnicu

Prvú chybu v zápase urobil hosťujúci brankár Zajac už v 8. min, no pohotový Chmelík odkopol loptu z päťky do bezpečia. Brankár Dubnice svoj kiks z úvodu stretnutia odčinil v 22. min, keď zmaril ...

BRATISLAVA 18. marca (WEBNOVINY) - Prvú chybu v zápase urobil hosťujúci brankár Zajac už v 8. min, no pohotový Chmelík odkopol loptu z päťky do bezpečia. Brankár Dubnice svoj kiks z úvodu stretnutia odčinil v 22. min, keď zmaril šancu domáceho Mráza, ktorého do samostatného nájazdu vysunul Sylvestr. O päť minút neskôr sa vyznamenal domáci gólman Kamenár, ktorý nohou vyrazil strelu úplne voľného Kuzmu. Útočníkovi hostí šancu pripravil Grendel. Kamenár sa nenechal zaskočiť ani v 28. min, keď si poradil s technickou strelou Grendela priamo z rohového kopu. V 36. min Zajac odvážnym skokom pod nohy Mráza zmaril veľkú šancu Artmedie. Vzápätí Chmelík odvrátil na rohový kop strelecký pokus Horvátha. Kapitán hostí Držík v 37. min vykopol loptu z bránkovej čiary po technickej strele Sylvestra. O dve minúty neskôr však brankár Zajac fauloval prenikajúceho útočníka Artmedie a rozhodca Samotný nariadil pokutový kop, ktorý kapitán domácich Czinege s istotou premenil - 1:0.

Domáci svoj náskok zvýšili v 55. min, keď neistý Zajac podbehol Mrázom zahrávaný rohový kop a Horváth hlavou namieril presne - 2:0. O deväť minút neskôr Sylvestr z hranice pokutového územia vysoko prestrelil. V 75. min obrana Dubnice zabudla na úplne voľného Salátu, ktoré do nájazdu poslal presnou prihrávkou Czinege, vysoký stredopoliar Artmedie vyhral súboj so Zajacom a pohodlne zvýšil na 3:0. Hostia sa už po tomto okamihu nezmohli na výraznejší odpor a Petržalčania si víťazstvo bez problémov ustrážili. Zverenci trénera Michala Hippa sa zásluhou zisku troch bodov v dohrávke 20. kola posunuli v tabuľke Corgoň ligy 2008/09 na 7. priečku, keď predstihli nielen svojho stredajšieho súpera, ale aj Prešov a Banskú Bystricu.

39. Czinege (z 11 m), 55. V. Horváth, 75. Saláta, ŽK: 32. R. Konečný, 89. Patrik Mráz - 8. M. Ondráš, 39. J. Zápotoka, 63. Grendel, rozhodovali: Samotný - Hrčka, Kubačka, 420 divákov

Artmedia: Kamenár - Mikulič (85. Bagayoko), Struhár, Burák, R. Konečný - V. Horváth, Saláta (83. Pedro Anderson), Czinege, Patrik Mráz - Sylvestr, Majtán (80. T. Kóňa)
Dubnica: Zajac - I. Obert, Jánošík, Chmelík, M. Ondráš - Grendel (63. Zapalač), Držík (81. Vlasko), Pleva, J. Zápotoka - M. Kuzma (78. T. Zápotoka), Seye

Hlasy po stretnutí:
Michal Hipp (tréner Artmedie): "Do tohto stretnutia sme išli s jasným cieľom. Chceli sme potvrdiť víťazstvo a dobrý výkon z Dunajskej Stredy, čo sa nám aj podarilo. Celý zápas ovplyvnil silný nárazový vietor, no aj napriek tomu sme diktovali tempo tohto duelu. V prvom polčase nás podržal brankár Kamenár a za výkon po zmene strán sme si zaslúžili vyhrať. Prehra 0:3 je pre Dubnicu krutá, ale aj takéto momenty prináša futbal."

Ľubomír Nosický (tréner Dubnice): "Tento zápas výrazne ovplyvnil silný nárazový vietor. Škoda, že sme nevyužili jeho silu v prvom polčase, hoci sme mali niekoľko šancí na skórovanie. Mali sme sa viac odvážiť prenikať pred bránku súpera. Celé stretnutie bolo z môjho pohľadu zaujímavé, hráčom za predvedený výkon nemám čo vyčítať. Škoda, že sme nedali gól."