18. marca 2009

Procházková v kvalifikácii šprintu v Štokholme ôsma

V kvalifikácii šprintu klasickou technikou žien v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v Štokholme bola suverénne najrýchlejšia Fínka Pirjo Muranenová. Okruh okolo Kráľovského paláca ...

ŠTOKHOLM 18. marca (WEBNOVINY) - V kvalifikácii šprintu klasickou technikou žien v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v Štokholme bola suverénne najrýchlejšia Fínka Pirjo Muranenová. Okruh okolo Kráľovského paláca vo švédskej metropole dlhý 1040 m s celkovým prevýšením 25 m zvládla za 2:39,13 min. O 2,63 s pomalšia bola jej krajanka Virpi Kuitunenová, tretí najrýchlejší čas dosiahla domáca Švédka Anna Olssonová, ktorá zaostala o 3,49 s.

Jediná Slovenka v 72-člennom štartovom poli Alena Procházková obsadila 8. miesto, keď za víťaznou Muranenovou zaostala o 5,78 s. Hneď za ňou na 9. priečke skončila už istá majiteľka malého krištáľového glóbusu v šprinte a momentálna líderka celkovej klasifikácie SP Slovinka Petra Majdičová.

Vyraďovacie boje, do ktorých postúpilo 30 najrýchlejších z kvalifikácie, sa začínajú o 15.45 h.