Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. januára 2021

Asistované sčítanie ľudí sa posunie, zmenu si vyžiadala stále vážna epidemická situáciaTermín asistovaného sčítavania obyvateľov sa posunie. Vyplýva to z novely zákona o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2021, ktorú vo štvrtok 28. januáraZdieľať
gettyimages 868904530 676x451 28.1.2021 (Webnoviny.sk) - Termín asistovaného sčítavania obyvateľov sa posunie. Vyplýva to z novely zákona o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2021, ktorú vo štvrtok 28. januára Národná rada SR (NR SR) schválila 114 hlasmi. Takzvané asistované sčítanie slúži pre tých, ktorí sa nemôžu alebo nevedia sami, alebo s pomocou blízkych elektronicky sčítať.


Zmenu si podľa predloženého materiálu vyžiadala epidemická situácia na Slovensku. Vykonávanie asistovaného sčítania počas závažnej epidemickej situácie v SR by ohrozovalo verejné zdravie zraniteľných skupín, najmä seniorov, respektíve by bolo v rozpore s opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR a uzneseniami vlády o vyhlásení mimoriadnej situácie a o predĺžení núdzového stavu z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie.

Sčítanie obyvateľov sa uskutoční od 15. februára do 31. marca. Obce by mali vykonať od 1. apríla do 31. októbra dosčítavanie, ktorým zabezpečí asistované sčítanie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Asistované sčítanie ľudí sa posunie, zmenu si vyžiadala stále vážna epidemická situácia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť Tipos uzatvorila zmluvy za milióny eur, cenu pritom zrazili výrazne nadol
<< predchádzajúci článok
Sulíkove ministerstvo preverí vyplatené dotácie nájomného, o pomoc žiadali aj firmy bez priestorov

Asistované sčítanie ľudí sa posunie, zmenu si vyžiadala stále vážna epidemická situácia - diskusné fórum čitateľov