Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. apríla 2021

Asociácia hotelov a reštaurácií víta milióny eur pre cestovný ruch, najviac by však pomohlo otvorenie prevádzokAsociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) víta zvýšenie finančnej pomoci o ďalších 120 miliónov eur ...Zdieľať
gettyimages 1098262010 676x450 7.4.2021 (Webnoviny.sk) - Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) víta zvýšenie finančnej pomoci o ďalších 120 miliónov eur určených pre domáci cestovný ruch v rámci schémy pomoci. Podpora, ktorú v stredu schválila vláda na návrh ministra dopravy Andreja Doležala, by mala zabezpečiť vyplácanie pomoci od novembra 2020 do mája 2021.

Mnohé sú v kolotoči dlhov


Ako pripomenul generálny manažér asociácie Marek Harbuľák, ubytovacie i stravovacie zariadenia, ale aj ostatné služby cestovného ruchu, sú dlhodobo zatvorené pre pandémiu koronavírusu a viaceré z nich nie sú schopné splácať základné záväzky. Mnohé sa dokonca dostali do kolotoča dlhov a problémov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


"Napriek cielenej pomoci, ktorá prišla doslova na poslednú chvíľu v decembri 2020, sa stále nepodarilo pomôcť všetkým právoplatným žiadateľom o túto pomoc v schéme de minimis, ktorej limit je 200-tisíc eur. Prvých 100 miliónov eur sa vyčerpalo na podporu prevádzok cestovného ruchu veľmi rýchlo a nestačilo ani na cielenú pomoc do konca minulého roka," upozornil Marek Harbuľák.

Najlepšou formou pomoci je otvorenie


AHRS očakáva, že po schválení tzv. veľkej schémy pomoci Európskou komisiou vláda dofinancuje aj tieto kompenzácie pre podniky.

Asociácia je presvedčená, že najlepšou pomocou pre cestovný ruch je postupné otváranie prevádzok s ohľadom na vývoj pandémie na Slovensku. Ako dodal Marek Harbuľák, súčasťou otvárania bude aj dodržiavanie všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení, ktoré budú nevyhnutné.


Zdroj: Webnoviny.sk - Asociácia hotelov a reštaurácií víta milióny eur pre cestovný ruch, najviac by však pomohlo otvorenie prevádzok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava spojí tri námestia do nového Živého námestia, parkovanie vyrieši podzemná garáž
<< predchádzajúci článok
Predseda SK8 Viskupič chce zefektívniť očkovanie proti COVID-19, plánuje sa stretnúť s ministrom Lengvarským

Asociácia hotelov a reštaurácií víta milióny eur pre cestovný ruch, najviac by však pomohlo otvorenie prevádzok - diskusné fórum čitateľov