Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

31. januára 2020

Atlantik preveslovala prvá žena, ktorá má zdravotné problémy so sluchomŠesťdesiatročná zamestnankyňa lekárne Mo O'Brienová sa stala prvou ženou trpiacou zdravotnými problémami so sluchom, ktorá preveslovala oceán, keď dokončila približne 4800-kilometrovú trasu cez ...Zdieľať
thinkstockphotos 637187432 676x507 31.1.2020 (Webnoviny.sk) - Šesťdesiatročná zamestnankyňa lekárne Mo O'Brienová sa stala prvou ženou trpiacou zdravotnými problémami so sluchom, ktorá preveslovala oceán, keď dokončila približne 4800-kilometrovú trasu cez Atlantik.


Žena spolu so svojou posádkou, ktorá zahŕňala aj jej dcéru, pristála na karibskom ostrove Antigua vo štvrtok miestneho času, 49 dní po tom, čo v decembri vyrazili z kanárskeho ostrova La Gomera. Trojica sa stala zároveň najrýchlejšou ženskou posádkou, ktorá takúto výzvu absolvovala. O'Brienová uviedla, že cítila po dokončení "úľavu".

The Ocean Rowing Society, ktorá za monitorovanie takýchto rekordov zodpovedá, nový svetový unikát potvrdila. Posádku okrem šesťdesiatničky z Bojewyan Stennack v anglickom Cornwalle tvorila jej 32-ročná dcéra Bird Wattsová a ich 45-ročná kamarátka Claire Allinsonová.

Trojica veslovala konštantne v pároch na štvorhodinové zmeny, pričom nasledovali dvojhodinové prestávky. "Je to úľava, že som už tu, ale tiež si trochu želám byť stále tam vonku. Strašne sa mi to páčilo," zhodnotila O'Brienová svoju cestu po jej skončení na Antigue.


Zdroj: Webnoviny.sk - Atlantik preveslovala prvá žena, ktorá má zdravotné problémy so sluchom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako si naplánovať dovolenku na mieru?
<< predchádzajúci článok
Video: Barbora Švidraňová predstavila nový singel a klip Kráľovná

Atlantik preveslovala prvá žena, ktorá má zdravotné problémy so sluchom - diskusné fórum čitateľov