Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

31. januára 2020

Ako si naplánovať dovolenku na mieru?Dovolenka je vo všeobecnosti pre každého z nás čas, kedy sa snažíme čo najviac zrelaxovať a načerpať nové sily. Niekedy však pre nás môže byť viac vyčerpávajúca ako samotný pobyt doma.Zdieľať
Ako si naplánovať dovolenku na mieru?

Ako si naplánovať dovolenku presne pre vás na mieru? Ako vybrať správnu destináciu a naplánovať si jednotlivé aktivity?

Destinácia

Výber správnej destinácie je základ pre vašu spokojnosť. Destináciu je dobré vyberať podľa vašich preferencií, rovnako ako spôsob dopravy a ubytovania. Okrem výberu destinácie by ste sa mali informovať aj o jednotlivých dňoch v danej oblasti. Často sa totiž stáva, že pokiaľ si poriadne nepreveríte všetky dátumy, môžete pricestovať na rôzne sviatky, ktoré vám potom znemožnia nakupovanie a aj ostatné aktivity.

Spôsob dopravy môže taktiež hrať veľkú úlohu. Výhodné je najmä cestovanie lietadlom, vďaka ktorému môžete cestovať rýchlo a na dlhé vzdialenosti. Zároveň môžete nakupovať aj rôzne zľavnené letenky. Tým pádom vám cesta vyjde menej a vy si dovolenku budete môcť naplno užiť.

Program

Program je čisto záležitosťou vášho vkusu. Pokiaľ radi trávite dovolenku ležaním pri mori, nech sa páči. Trochu náročnejšia je voľba programu pri rôznych poznávacích dovolenkách, pretože niektoré atrakcie a pamiatky si vyžadujú rezerváciu dopredu. Myslite preto na všetko aby bola dovolenka do poslednej bodky podľa vašich predstáv.

Ubytovanie

Ubytovanie odporúčame voliť presne podľa vašich predstáv. Pokiaľ si potrpíte na kvalitné a moderné ubytovanie so súkromím, určite si ho doprajte. Ak sa však chystáte väčšinu dňa stráviť v meste, je zbytočné investovať do predraženého ubytovania, ktoré si v konečnom dôsledku ani neužijete.

Čo je teda dôležité na záver? Aby bola dovolenka presne podľa vašich predstáv, mali by ste všetky body odvíjať od vašich skutočných preferencií. Do kvalitnej a nezabudnuteľnej dovolenky sa oplatí investovať, avšak určite využite aj možnosť na šetrenie, ktorá sa vám naskytne.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gymnazistka z Nitry zvíťazila v prekladateľskej súťaži Európskej komisie Juvenes Translatores
<< predchádzajúci článok
Atlantik preveslovala prvá žena, ktorá má zdravotné problémy so sluchom

Ako si naplánovať dovolenku na mieru? - diskusné fórum čitateľov