Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

01. januára 2021

Austrália upravila text štátnej hymny, urobila tak na počesť domorodého obyvateľstvaAustrália sa rozhodla zmeniť jedno slovo v texte svojej štátnej hymny, aby ňou lepšie odrážala to, čo predseda Scott Morrison nazval "duchom jednoty". Učinili tak na počesť domorodého obyvateľstva ...Zdieľať
gettyimages 1147965310 676x451 1.1.2021 (Webnoviny.sk) - Austrália sa rozhodla zmeniť jedno slovo v texte svojej štátnej hymny, aby ňou lepšie odrážala to, čo predseda Scott Morrison nazval "duchom jednoty". Učinili tak na počesť domorodého obyvateľstva Austrálie.


V druhej strofe hymny Advance Australia Fair zmenili text z doterajšieho znenia "For we are young and free" na "For we are one and free". Táto zmena začala platiť v piatok.

"Austrália vždy bola najúspešnejším multikultúrnym národom na Zemi. Je čas zabezpečiť, aby sa táto veľká jednota ešte viac odrážala v našej štátnej hymne. Aj keď Austrália ako moderný národ môže byť relatívne mladá, príbeh našej krajiny je prastarý, rovnako ako príbehy mnohých pôvodných národov, ktoré uznávame a rešpektujeme," vyhlásil Morrison.

Skladbu Advance Australia Fair zložil Peter Dodds McCormick a prvýkrát ju predstavil v roku 1878. Za národnú hymnu ju Austrálčania prijali v roku 1984, keď nahradila dovtedajšiu hymnu "God Save the Queen".


Zdroj: Webnoviny.sk - Austrália upravila text štátnej hymny, urobila tak na počesť domorodého obyvateľstva © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novoročné ohňostroje v Ríme zapríčinili úhyn stoviek vtákov, aktivisti označili incident za masaker
<< predchádzajúci článok
Deň po svojich narodeninách zomrel na COVID-19 herec Robert Hossein známy z filmov o Angelike

Austrália upravila text štátnej hymny, urobila tak na počesť domorodého obyvateľstva - diskusné fórum čitateľov