Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

01. januára 2021

Novoročné ohňostroje v Ríme zapríčinili úhyn stoviek vtákov, aktivisti označili incident za masakerStovky vtákov v talianskom Ríme zahynulo po tom, čo na Silvestra ľudia odpálili veľké množstvo zábavnej pyrotechniky. Upozornili na to skupiny bojujúce za práva zvierat, ktoré incident označili ako ...Zdieľať
virus_outbreak_italy_new_year_85162 46f2102ca571477fa0fb268f730f0208 676x451 1.1.2021 (Webnoviny.sk) - Stovky vtákov v talianskom Ríme zahynulo po tom, čo na Silvestra ľudia odpálili veľké množstvo zábavnej pyrotechniky. Upozornili na to skupiny bojujúce za práva zvierat, ktoré incident označili ako "masaker".


Telá mŕtvych vtákov, prevažne škorcov, sa nachádzali predovšetkým v okolí hlavnej rímskej železničnej stanice. Táto oblasť je známa tým, že v nej hniezdi veľa vtákov.

"Mohlo sa stať, že zomreli od strachu. Mohli naraziť do seba, do okien alebo elektrického vedenia. Príčinou ich smrti mohol byť aj infarkt," uviedla aktivistka Loredana Digliová. Pripomenula, že silvestrovské ohňostroje každoročne spôsobujú strach a zranenia divých aj domácich zvierat.

Veľký úhyn vtákov v Ríme nastal napriek tomu, že miestna samospráva občanom zakázala odpaľovať delobuchy a inú zábavnú pyrotechniku a od 22:00 platil zákaz vychádzania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Novoročné ohňostroje v Ríme zapríčinili úhyn stoviek vtákov, aktivisti označili incident za masaker © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sloboda zvierat minulý rok zachránila dvetisíc zvierat, úspech mala aj iniciatíva „Koniec doby klietkovej“
<< predchádzajúci článok
Austrália upravila text štátnej hymny, urobila tak na počesť domorodého obyvateľstva

Novoročné ohňostroje v Ríme zapríčinili úhyn stoviek vtákov, aktivisti označili incident za masaker - diskusné fórum čitateľov