17. januára 2014

Australian Open vo štvorhe zažije súboj dvoch Sloveniek

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Američanka Lisa Raymondová nasadené ako pätnáste potvrdili rolu favoritiek a zvíťazili v piatkovom zápase 1. kola štvorhry žien na úvodnom grandslamovom ...

s williamsova d hantuchova 63 6 MELBOURNE 17. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Američanka Lisa Raymondová nasadené ako pätnáste potvrdili rolu favoritiek a zvíťazili v piatkovom zápase 1. kola štvorhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne nad luxembursko-juhoafrickým párom Mandy Minellová, Chanelle Scheepersová za 110 minút 6:7 (2), 6:2, 6:1.

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa Australian Open

Víťazky viedli vo všetkých troch setoch 4:1, ale v prvom šnúrou štyroch prehraných gemov prepustili výhodu súperkám a v tajbrejku potom ťahali za kratší koniec. V druhom dejstve nedovolili opakovanie tohto scenára, zo 4:1 bolo aj 5:2 a následne zisk setu na príjme. Tretí už bol jasnou záležitosťou nasadenej dvojice, náskok 5:0 si Hantuchová s Raymondovou ustrážili, za stavu 5:1 na podaní odvrátili dva brejkbaly a vzápätí využili hneď prvý mečbal.

Lacko si proti Djokovičovi hanbu nespravil, na AO však končí

V 2. kole sa odohrá slovenský súboj, Hantuchová s Raymondovou budú čeliť páru Magdaléna Rybáriková, Stefanie Vögeleová (SR/Švaj.).

Popradčanka Hantuchová predtým v piatok prehrala v stretnutí 3. kola dvojhry žien s jednoznačne favorizovanou americkou líderkou svetového rebríčka WTA Serenou Williamsovou v ich jubilejnom 10. vzájomnom súboji za 80 minút dvakrát 3:6.

Štvorhra žien - 1. kolo:

Daniela Hantuchová, Lisa Raymondová (SR/USA-15) - Mandy Minellová, Chanelle Scheepersová (Lux./JAR) 6:7 (2), 6:2, 6:1 za 110 minút