17. januára 2014

Neymar má zranenie členka, v zápase s Getafe hral necelú polhodinu

Zranený futbalista FC Barcelony Brazílčan Neymar odchádza z ihriska počas štvrtkovej osemfinálovej odvety španielskeho Kráľovského pohára Gefate - FC Barcelona 16. januára 2014. Foto: TASR/AP
Barcelona 17. januára (TASR) - Futbalový krídelník FC Barcelona Neymar utrpel zranenie členka vo štvrtkovom odvetnom zápase osemfinále Španielskeho pohára. V zápase na ihrisku FC Getafe, v ktorom vyhrali hostia 2:0, odohral brazílsky legionár len 28 minút.

Podľa toho, čo sa stalo na hracej ploche, Neymar dribloval v 22. minúte s loptou k bránkovej čiare a zrazu si vytkol pravý členok a celou váhou padol na rameno. Nedošlo pri tom k žiadnemu kontaktu s hráčom Getafe.

V správe agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na vyhlásenie klubu z Nou Campu, sa uvádza, že má "natrhnuté väzivá v pravom členku." Ďalšie vyšetrenia sú na programe v piatok, ale tréner Gerardo Martino je optimistom. "Samotná situácia nevyzerala dobre na pohľad a prvé myšlienky boli, že ho stratíme na dlhý čas. Vďaka bohu to však nie je také vážne, ako sa zdalo a bude čoskoro opäť hrať," povedal argentínsky kouč na tlačovej konferencii.

Pre Neymara, namiesto ktorého naskočil do zápasu Alexis Sanchez, to je ďalšia rana. Stretnutie za katalánsky veľkoklub neodohral od Vianoc pre nedostatok zápasovej kondície a žalúdočným problémom. Barcelona vyhrala aj v prvom pohárovom súboji nad Getafe (4:0) a postúpila do štvrťfinále.