Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

24. augusta 2020

Austráliu prekvapilo chladné počasie, v niektorých oblastiach snežilo po 15 rokoch (video)Nad austrálske územie zamieril studený front chladného antarktického vzduchu, ktorý v niektorých oblastiach spôsobil dokonca sneženie. Vo viacerých regiónoch, ktoré vlani spustošili ničivé požiare, napadal ...Zdieľať
sneh australia youtube 676x415 24.8.2020 (Webnoviny.sk) - Nad austrálske územie zamieril studený front chladného antarktického vzduchu, ktorý v niektorých oblastiach spôsobil dokonca sneženie. Vo viacerých regiónoch, ktoré vlani spustošili ničivé požiare, napadal sneh prvý raz po 15 rokoch.
Podľa webu independent.co.uk zaznamenali snehové zrážky v Novom Južnom Walese, Viktórii, Teritóriu austrálskeho hlavného mesta Canberra a v Tasmánii. V niektorých vysokohorských oblastiach napadlo až meter snehu, pričom chladné počasie bude podľa predpovedí pretrvávať ešte niekoľko dní. Sneh sa dokonca objavil aj na budove austrálskeho parlamentu v Canberre.

"Je to úžasné," poznamenal pre spomenutý portál Raj Kumar po tom, ako odcestoval zo Sydney do Nového Južného Walesu, aby mohol na vlastnej koži zažiť pre Austráliu netradičné počasie.

Národný meteorologický úrad už pred pár dňami informoval, že Austráliu postretne nezvyčajná poveternostná udalosť, pričom referoval, že snehové zrážky sa môžu vyskytnúť aj na miestach s nižšou nadmorskou výškou.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Austráliu prekvapilo chladné počasie, v niektorých oblastiach snežilo po 15 rokoch (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poklad zlatých moslimských mincí objavili v Izraeli, väčšina je stará než tisíc rokov (foto)
<< predchádzajúci článok
Vedci na základe satelitných záberov od roku 1994 vypočítali stratu 28 biliónov ton ľadu

Austráliu prekvapilo chladné počasie, v niektorých oblastiach snežilo po 15 rokoch (video) - diskusné fórum čitateľov