Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2022

Austrálski meteorológovia zaznamenali vyrovnanie historického teplotného rekordu, rovnaká teplota sa namerala v roku 1962V Austrálii zaznamenali vyrovnanie teplotného rekordu. V pobrežnom meste Onslow v štáte Západná Austrália vo štvrtok ...Zdieľať
13.1.2022 (Webnoviny.sk) - V Austrálii zaznamenali vyrovnanie teplotného rekordu. V pobrežnom meste Onslow v štáte Západná Austrália vo štvrtok namerali 50,7 stupňa Celzia. Ako referuje spravodajský portál BBC, identická teplota bola nameraná ešte v roku 1962 v južnej časti Austrálie.


V Onslowe a priľahlých oblastiach by dokonca mohlo nastať prekonanie historického maxima, keďže podľa meteorológov by teploty mohli v piatok mierne stúpnuť. Následne by sa malo ochladiť. Podľa miestnych médií je priemerná teplota v Onslowe v tomto ročnom období 36,5 stupňa Celzia.

Vo štvrtok hlásili teploty nad 50 stupňov Celzia aj ďalšie dve austrálske mestá - Mardie a Roebourne. Meteorológ Luke Huntington uviedol, že nahromadenie horúceho vzduchu v regióne bolo spôsobené nedostatkom zrážok. Niektorí obyvatelia v oblasti dokonca uviedli, že pre extrémne vysoké teploty im prestali fungovať klimatizácie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálski meteorológovia zaznamenali vyrovnanie historického teplotného rekordu, rovnaká teplota sa namerala v roku 1962 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrabušice by mohli mať svoje malé letisko, ako zareagujú miestni, ešte nie je isté
<< predchádzajúci článok
TOP 5 investičných rád od expertov na rok 2022

Austrálski meteorológovia zaznamenali vyrovnanie historického teplotného rekordu, rovnaká teplota sa namerala v roku 1962 - diskusné fórum čitateľov