Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. septembra 2011

Autor legendárneho Jožinka oslavuje 90 rokovZakladateľ slovenského komiksu a moderného kresleného humoru Jozef Babušek sa dnes dožíva 90 rokov. Pri príležitosti jeho životného jubilea v utorok 6. septembra v Dome umenia v ...Zdieľať
jozinko PIEŠŤANY 3. septembra (WEBNOVINY) – Zakladateľ slovenského komiksu a moderného kresleného humoru Jozef Babušek sa dnes dožíva 90 rokov.


Pri príležitosti jeho životného jubilea v utorok 6. septembra v Dome umenia v Piešťanoch uvedú knihu Františka Jablonovského Nielen Jožinko s podtitulom Život a dielo Jozefa Scheka.

Kniha prinesie netradičný pohľad na život a tvorbu oslávenca z pera Kornela Főldváriho, Pavla Vilikovského, Miroslava Cipára, Milana Lasicu, Tomáša Janovica, Petra Lipu a iných.

Babušek publikoval svoje práce celé desaťročia pod pseudonymom Schek. Legendárnym sa stal jeho seriál Jožinko – dieťa svojich rodičov, ktorý vychádzal v časopise Roháč od 1965 celých 23 rokov.

Jozef Babušek sa narodil 3. septembra 1921 v Bratislave, väčšiu časť života však prežil v Piešťanoch. V roku 2006 si tu z rúk primátora Rema Cicutta prevzal cenu Kultúrna osobnosť roka.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odborníci prídu na Slovensko diskutovať o Židovskom kódexe
<< predchádzajúci článok
Srbsko a Kosovo našli konečne spoločnú reč

Autor legendárneho Jožinka oslavuje 90 rokov - diskusné fórum čitateľov