Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

18. decembra 2009

Babadlo uvedie premiéru Radujme sa, veseľme saPred Vianocami pripravilo Bábkové divadlo Babadlo v Prešove premiéru predstavenia Radujme sa, veseľme sa!, ktorú uvedie v nedeľu 20. decembra o 17:00 na malej scéne Divadla Jonáša Záborského. Scenár ...Zdieľať
PREŠOV 18. decembra (WEBNOVINY) – Pred Vianocami pripravilo Bábkové divadlo Babadlo v Prešove premiéru predstavenia Radujme sa, veseľme sa!, ktorú uvedie v nedeľu 20. decembra o 17:00 na malej scéne Divadla Jonáša Záborského. Scenár napísal Juraj G. Mandel. Na divadelnom spracovaní biblického príbehu o narodení Ježiša režijne spolupracovali Júlia Labudová a Pavel Mihaľák. Hudbu napísali Vladimír Žigmund a Tomáš Oravec.

Ako uviedla Labudová, vianočnú sviatočnú atmosféru v príbehu dokresľuje maľovaná scéna mestečka Betlehem, živí herci aj bábky a krásne koledy. Predstavenie je určené malým aj veľkým divákom.

Divadlo Babadlo má vo svojom repertoári aj ďalšie dve predstavenia s vianočnými motívmi - Od Ondreja do Troch kráľov a Vianočná koleda, alebo ako sa Oto (ne)dočkal. S detskými predstaveniami chodí divadlo za divákmi po celom Slovensku. Herci naštudovali aj tituly určené dospelému divákovi – Zelené jelene a Líška Bystruška alebo lovestory z vášho lesa. Labudova priznáva, že ich verejnosť stále má zaškatuľkovaných ako divadlo pre deti. V tejto divadelnej sezóne divadlo oslavuje 15. výročie vzniku.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci by chceli pred koncom sveta najradšej vidieť svet
<< predchádzajúci článok
Za 60 rokov 380 premiér v Divadle Andreja Bagara

Babadlo uvedie premiéru Radujme sa, veseľme sa - diskusné fórum čitateľov