Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. septembra 2018

Bank of England ponechala hlavnú úrokovú sadzbu nezmenenúBritská centrálna banka ponechala kľúčovú úrokovú sadzbu nezmenenú. Zároveň zlepšila odhad rastu ekonomiky v nasledujúcom štvrťroku, napriek zvyšujúcej sa neistote z ...Zdieľať
Bank of England Foto: TASR/AP
Londýn 13. septembra (TASR) - Britská centrálna banka ponechala kľúčovú úrokovú sadzbu nezmenenú. Zároveň zlepšila odhad rastu ekonomiky v nasledujúcom štvrťroku, napriek zvyšujúcej sa neistote z brexitu.


Bank of England (BoE) oznámila, že hlavnú úrokovú sadzbu ponecháva na úrovni 0,75 %, v súlade s odhadmi ekonómov. Ako banka informovala, všetkých deväť členov menového výboru hlasovalo za ponechanie sadzby na nezmenenej úrovni po tom, ako na predchádzajúcom zasadnutí zvýšila banka sadzbu z úrovne 0,5 %.

BoE registruje s blížiacim sa dátumom odchodu Británie z Európskej únie rastúcu neistotu firiem. Pravdepodobnosť, že brexit zasiahne do ich tržieb, stanovili exportéri na zhruba 40 %. Napriek tomu banka zlepšila prognózu vývoja ekonomiky v najbližšom kvartáli. Očakáva, že ekonomika Británie v 3. štvrťroku vzrastie medzikvartálne o 0,5 % z pôvodne očakávanej úrovne 0,4 %. V odhade vychádza najmä z vyšších spotrebiteľských výdavkov.

Väčšina ekonómov oslovených agentúrou Reuters nepredpokladá, že BoE zvýši úrokové sadzby skôr ako Británia vystúpi z EÚ. Samotná banka zopakovala, že ďalšie smerovanie menovej politiky do veľkej miery stanovia firmy, finančný trh a domácnosti, konkrétne ich reakcia na odchod Británie z Európskej únie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitrianska Diecéza otvorí aj tento rok animátorskú školu
<< predchádzajúci článok
Novým generálnym riaditeľom spoločnosti JAVYS bude Vladimír Švigár

Bank of England ponechala hlavnú úrokovú sadzbu nezmenenú - diskusné fórum čitateľov