Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. januára 2021

Banská Bystrica pripravuje komunitné testovanie na koronavírus, ministra Mikulca žiada o testyKomunitné cielené testovanie chce mesto Banská Bystrica zorganizovať už tento víkend. Podmienkou je dostatočný počet antigénových testov, preto primátor Ján ...Zdieľať
09_mfn8882 1 676x451 13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Komunitné cielené testovanie chce mesto Banská Bystrica zorganizovať už tento víkend. Podmienkou je dostatočný počet antigénových testov, preto primátor Ján Nosko o súčinnosť a dodanie 50-tisíc testov požiadal listom ministra vnútra Romana Mikulca.


Testami dodanými prostredníctvom Okresného úradu v Banskej Bystrici by samospráva mohla otestovať na ochorenie COVID-19 všetkých zamestnancov, ktorým zamestnávateľ udelil výnimku z vládou nariadeného zákazu vychádzania na cestu z a do zamestnania. Práve títo vytvárajú najväčšiu mobilitu a môžu byť šíriteľmi nákazy.


„Máme pripravené odberné miesta a dostatočný počet personálnych kapacít potrebných na zabezpečenie komunitného testovania, ktoré považujeme v tejto situácii za jedinú možnosť. V aktuálnom období môže akýkoľvek odklad do Vládou SR avizovaného celoplošného testovania, situáciu v okrese Banská Bystrica dramaticky zhoršiť,“ uvádza primátor na sociálnej sieti.

Už v pondelok informovalo vedenia mesta a odborníci krízového štábu v Banskej Bystrici, že celoplošné testovanie všetkých obyvateľov v banskobystrickom okrese je podľa nich v súčasnej nepriaznivej epidemiologickej situácii nevhodné. Prikláňajú sa skôr ku komunitnému testovaniu ľudí, ktorí musia chodiť do práce, prípadne k cielenému testovaniu škôl, podnikov a inštitúcií v regióne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Banská Bystrica pripravuje komunitné testovanie na koronavírus, ministra Mikulca žiada o testy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu
<< predchádzajúci článok
Koronavírus: PCR testy odhalili ďalších vyše 3,5 tisíc nakazených a počet obetí sa zvýšil na 3163

Banská Bystrica pripravuje komunitné testovanie na koronavírus, ministra Mikulca žiada o testy - diskusné fórum čitateľov