Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2021

Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusuVšetci cestujúci do USA, ktorí prichádzajú leteckou dopravou, budú musieť predložiť doklad o negatívnom teste na COVID-19. Táto požiadavka ...Zdieľať
germany_munich_airport_disruption_04994 3ef623bb73824833b94a7d1769ddbb68 676x451 13.1.2021 (Webnoviny.sk) - Všetci cestujúci do USA, ktorí prichádzajú leteckou dopravou, budú musieť predložiť doklad o negatívnom teste na COVID-19. Táto požiadavka amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) sa tak rozširuje po tom, ako koncom decembra podobnú povinnosť zaviedli pre pasažierov prichádzajúcich z Veľkej Británie. Nová povinnosť nadobudne platnosť o dva týždne.


Cieľom nového opatrenia je predchádzať prinášaniu nových foriem koronavírusu, ktoré sa podľa vedcov môžu ľahšie šíriť. Príkaz CDC bude platiť pre občanov USA aj cudzincov. Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb uviedlo, že účinnosť nového opatrenia odložilo na 26. januára, aby letecké spoločnosti a pasažieri mali čas prispôsobiť sa.


Nová reštrikcia znamená, že cestujúci si musia urobiť test na COVID-19 tri dni pred letom do USA a písomný doklad o výsledku predložiť leteckej firme.

"Testovanie neeliminuje všetky riziká," konštatoval vo vyhlásení riaditeľ CDC Robert R. Redfield. "Keď sa však skombinuje s obdobím izolácie doma a každodennou ochranou, ako je nosenie rúška a udržiavanie spoločenského odstupu, môže zvýšiť bezpečnosť cestovania," dodal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krajčí: Iný spôsob boja s vírusom ako plošné testovanie nevidím
<< predchádzajúci článok
Banská Bystrica pripravuje komunitné testovanie na koronavírus, ministra Mikulca žiada o testy

Do USA sa dostanete len s negatívnym testom, krajina sa chce vyhnúť novým mutáciám vírusu - diskusné fórum čitateľov