13. apríla 2011

BASKETBAL: Levice i Žilina vyrovnali semifinálové série

Sprava: Hráč Adam McCoy z BK Žilina a JJ Montgomery z BK SPU Nitra počas druhého semifinálového zápasu play-off basketbalovej extraligy medzi BK Váhostav-SK Žilina a BK SPU Nitra

bez nazvu Sprava: Hráč Adam McCoy z BK Žilina a JJ Montgomery z BK SPU Nitra počas druhého semifinálového zápasu play-off basketbalovej extraligy medzi BK Váhostav-SK Žilina a BK SPU NitraFoto: SITA/Ján Grajciarík BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - V stredajších druhých zápasoch semifinále play-off extraligy basketbalistov zhodne uspeli domáce družstvá a vyrovnali tým stav sérií hraných na 3 víťazstvá na 1:1. Zatiaľ čo Levice si poradili so Spišskou Novou Vsou presvedčivo 84:57, Žilina rozhodla o svojom najtesnejšom triumfe nad Nitrou až v záverečnej sekunde.

Súhrn výsledkov stredajších druhých stretnutí semifinále play-off basketbalovej extraligy mužov (hrá sa na 3 víťazstvá):

Astrum Levice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 84:57 (23:13, 20:11, 18:13, 23:20) - stav série: 1:1
Najviac bodov: Henderson 22, Bernard 13, Toroman 12 - Bartoš 11, Baťka 10, Mróz 9
TH: 34/20 - 30/20, trojky: 6 - 3, fauly: 25 - 28, rozhodovali: Brziak, Ženiš a Tomašovič, 2300 divákov
Iba úvodných päť minút bolo vyrovnaných, potom sa domáci dostali do mierneho vedenia a prvú štvrtinu vyhrali 23:13. V druhej časti Levičania svoj náskok postupne zvyšovali a na polčasovú prestávku odchádzali družstvá za stavu 43:24. Ani po zmene strán snaha hostí nebola úspešná a domáci niekoľkokrát viedli aj 27-bodovým rozdielom. Po tretej štvrtine bol stav 61:37. V úvode poslednej desaťminútovky síce Spišiaci zásluhou Bartoša zaznamenali tri trojky, ale Astrum odpovedal tiež tromi úspešnými trojbodovými pokusmi. V závere súboja dostali priestor na obidvoch stranách hráči z lavičky.

BK Váhostav-SK Žilina - BK SPU Nitra 77:76 (20:16, 23:22, 20:18, 14:20) - stav série: 1:1
Najviac bodov: Stojanovič 22, Hoferica 15, J. Carter 14 - Montgomery 24, Moore 21, Grafs 9
TH: 22/14 - 25/20, trojky: 9 - 4, fauly: 25 - 23, rozhodovali: T. Lukáč, Pipíška, Šarišský, 800 divákov
Od začiatku do konca to bol vyrovnaný a dramatický zápas. Domáci Žilinčania začali lepšie, keď viedli v 5. min 14:8 a neskôr aj 20:13. Hostia z Nitry po oddychovom čase zlepšili obranu a v 16. min sa ujali vedenia 29:28. Žilinčania ho však opäť strhli na svoju stranu a v 28. min bol stav 62:52 v ich prospech. V záverečnej štvrtine sa Váhostav zbytočnými chybami pripravil o náskok, Nitrania dve minúty pred koncom vyrovnali. Najtesnejší triumf domácich zariadil sekundu pred záverečným klaksónom Podhorský premeneným trestným hodom.