13. apríla 2011

VOLEJBAL: Doprastav v prvom zápase finále zdolal VK Sláviu

...

bez nazvu Sprava: Smečuje Erika Salanciová zo Slávie UK, ktorú blokujú hráčky z Doprastavu v 1. zápase finále - play off ligy žien medzi Doprastavom Bratislava - Slávia UK BratislavaFoto: SITA/Marián Peiger BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Volejbalistky Doprastavu Bratislava zvíťazili v úvodnom zápase finále play-off extraligy nad obhajkyňami titulu z predchádzajúcej sezóny VK Slávia UK EU Bratislava 3:0 a ujali sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy. Domáce hráčky boli s výnimkou záveru druhého a úvodu tretieho setu lepšie a zaslúžene sa tešili z triumfu. Druhé stretnutie série na tri víťazstvá je na programe v piatok 15. apríla o 17.00 h v športovej hale Mladosť.

Výsledok - prvý zápas finále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá):
VK Doprastav Bratislava - VK Slávia UK EU Bratislava 3:0 (21, 23, 17), stav série 1:0
76 min, rozhodovali: Fatrdla, Dovičovič

Prvý set priniesol vyrovnanú hru do stavu 18:18, koncovku však suverénne zvládli domáce doprastaváčky, ktoré zvíťazili 25:21 a ujali sa vedenia 1:0. Hneď na začiatku druhého dejstva odskočili domáce zverenkyne trénera Marka Rojčeka súperkám o 4 body (8:4) a potom si tento odstup s minimálnymi zmenami udržiavali až takmer do záveru. Od stavu 23:16 však čo-to zo svojho volejbalového umenia ukázali aj slávistky a ešte zdramatizovali koncovku. Nakoniec prehrali najtesnejším rozdielom 23:25 a už to bolo z ich pohľadu 0:2. Aj úvod tretieho setu patril zverenkám trénerky Zuzany Tlstovičovej, ale domáce hráčky sa čoskoro dostali z krízy a záver už bol ich exhibíciou. Po víťazstve 25:17 triumfovali v celom zápase 3:0 a ujali sa v sérii vedenia 1:0.

BASKETBAL: Levice i Žilina vyrovnali semifinálové série