Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. novembra 2011

Béla Bugár chce na kandidátke viditeľné zastúpenie SlovákovMost-Híd odpovie na výzvu SMK Strana Most-Híd bude podľa Bugára odpovedať na výzvu Strany maďarskej koalície (SMK) o predvolebnej spolupráci. „Už 22. októbra sme povedali, kde sú možnosti spolupráce. Dnes ...Zdieľať
bugar Most-Híd odpovie na výzvu SMK


Strana Most-Híd bude podľa Bugára odpovedať na výzvu Strany maďarskej koalície (SMK) o predvolebnej spolupráci.

„Už 22. októbra sme povedali, kde sú možnosti spolupráce. Dnes môžeme konštatovať, že SMK konečne vidí potrebu spolupráce. Budeme na ich výzvu odpovedať, ale nie teraz,“ vyhlásil Bugár.

Neparlamentná SMK chce rokovať so stranou Most-Híd o predvolebnej spolupráci. „Sme otvorení na prerokovanie možnej volebnej spolupráce ako rovnocenných partnerov. Ich odpoveď čakáme do 10. novembra,“ povedal v sobotu predseda strany József Berényi.

Most-Híd už ponúkal Strane maďarskej koalície, aby jej členovia kandidovali na kandidačnej listine jeho strany. Odporúčame:

Primátor Martina bude na kandidátke bugárovcov

SMK sa nevzdáva šance na spoluprácu s Most- Híd

Voliči Smeru očakávajú, že strana zostaví vládu sama BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Strana Most-Híd si podľa predsedu Bélu Bugára trúfa v marcových parlamentných voľbách na veľmi dobrý výsledok.

"Každý výsledok lepší ako v posledných voľbách je úspech,“ povedal Bugár. V roku 2010 jeho strana dosiahla vo voľbách zisk 8,12 percenta.

Pre Most-Híd je podľa Bugára dôležité, aby na kandidačnej listine bolo zastúpenie Slovákov viditeľné. „Ešte nie sú uzavreté všetky rokovania,“ uviedol.

Minulý týždeň Bugár povedal, že zo Slovákov bude na kandidátke vicepremiér Rudolf Chmel, poslanec NR SR František Šebej a v pondelok predstavil ako kandidáta strany martinského primátora Andreja Hrnčiara.

Zároveň pripomenul, že strany Most-Híd už v roku 2010 získala vo voľbách hlasy aj zo severu Slovenska. V súčasnosti má v tomto regióne jeho strana aj viacerých starostov.

Most-Híd pripravuje pre voľby otvorenú kandidátku, na ktorej majú miesto aj nestraníci. „Nie je dôležité, aby som hľadal pomer medzi straníkmi a nezávislými. Ak bude možnosť zobrať viac nestraníkov, ktorí budú presadzovať program, ktorý má na Slovensku budúcnosť, hľadať čo nás spája a nie rozdeľuje, bude ich viac,“ konštatoval.

Predčasné parlamentné voľby budú v 10. marca 2012. Strany musia kandidačné listiny predložiť na ministerstvo vnútra do 11. decembra tohto roku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rokovania o dočasnej vláde a premiérovi v Grécku pokračujú
<< predchádzajúci článok
Recept na poistenie predmetu financovaného cez lízing

Béla Bugár chce na kandidátke viditeľné zastúpenie Slovákov - diskusné fórum čitateľov

Bugar, jeden z najprefikanjsich manipulatorov.9.11. 4:16:51