Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. novembra 2011

Rokovania o dočasnej vláde a premiérovi v Grécku pokračujúODPORÚČAME: V Grécku vybrali dočasného premiéra Európska komisia chce, aby Grécko zostalo v eurozóne Nová grécka vláda musí plniť závery krízového summitu Gréci sa nechcú vzdať eura a sú za vládu ...Zdieľať
bez nazvu ODPORÚČAME:

V Grécku vybrali dočasného premiéra
Európska komisia chce, aby Grécko zostalo v eurozóne
Nová grécka vláda musí plniť závery krízového summitu
Gréci sa nechcú vzdať eura a sú za vládu jednoty
Grécka vláda prežila kľúčové hlasovanie o dôvere
Grécky premiér už referendum nechce
Grécka opozícia žiada dočasnú vládu a predčasné voľby ATÉNY 8. novembra (WEBNOVINY) - V Grécku v utorok pokračujú rokovania o vytvorení prechodnej vlády, ktorá má krajinu doviesť k predčasným voľbám v čase ekonomickej krízy. Lídri najsilnejších politických strán - socialistický premiér Geórgios Papandréou a líder opozičnej konzervatívnej strany Nová demokracia Antónis Samarás - sa zatiaľ nedohodli na osobe, ktorá novú vládu povedie.

Najviac sa v tejto súvislosti skloňuje meno bývalého viceprezidenta Európskej centrálnej banky Loukása Papadímosa, ktorý už medzitým priletel do Atén zo Spojených štátov. Papandréou zvolal na 12. hodinu miestneho času (11:00 SEČ) mimoriadne zasadnutie kabinetu.

Grécko urýchlene potrebuje vyplatenie ďalšej časti úveru od medzinárodných inštitúcií, inak krajine hrozí bankrot. Pomoc minulý týždeň zablokovali v reakcii na grécke plány vypísať referendum o dohode lídrov EÚ o záchrannom pláne v podobe riadeného bankrotu Grécka. Referendum grécka vláda nakoniec zrušila a politickí lídri sa dohodli na odstúpení Papandréoa a vytvorení dočasnej vlády. Predčasné voľby sa majú konať 19. februára.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jürgen Stark čaká, že eurozóna vyrieši krízu za rok až dva
<< predchádzajúci článok
Béla Bugár chce na kandidátke viditeľné zastúpenie Slovákov