Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

31. októbra 2020

Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovaťBelgicko ohlásilo návrat k celonárodnému lockdownu. Od pondelka do polovice decembra budú otvorené len nevyhnutné prevádzky. Na verejnosti sa budú môcť zhromažďovať maximálne štyria ...Zdieľať
virus_outbreak_belgium_50582 1f2364ffaea94dc5b1a7ed0a12198eed 676x439 31.10.2020 (Webnoviny.sk) - Belgicko ohlásilo návrat k celonárodnému lockdownu. Od pondelka do polovice decembra budú otvorené len nevyhnutné prevádzky. Na verejnosti sa budú môcť zhromažďovať maximálne štyria ľudia.


Supermarkety budú predávať len nevyhnutný tovar a domácnosti môžu prijať len jedného návštevníka. Jesenné školské prázdniny predĺžili do 15. novembra. V platnosti zostávajú zákaz nočného vychádzania a zatvorenie barov a reštaurácií.

Belgicko má najvyššiu mieru infekcie v Európe, pričom viac ako polovicu z dvetisíc lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti obsadili pacienti s COVID-19.

Premiér Alexander de Croo v piatok vyhlásil, že "tlak na nemocnice je obrovský" a preto museli prijať "opatrenia, ktoré sú ich poslednou šancou".

Minister zdravotníctva Frank Vandenbroucke ozrejmil, že lockdown "neuvrhne obyvateľov do úplnej izolácie", keďže továrne a školy môžu naďalej fungovať.
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Padlo trestné oznámenie počas celoplošného testovania, ide o spracovanie osobných údajov
<< predchádzajúci článok
Pred nástupom do služby bolo pozitívne testovaných viacero policajtov.

Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovať - diskusné fórum čitateľov