Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. decembra 2012

Bezák by sa mal pápežovi ospravedlniť, tvrdia biskupiOdvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák by sa mal ospravedlniť Svätému otcovi Benediktovi XVI. Vyplýva to zo stanoviska Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktoré v nedeľu agentúre SITA tlmočil ...Zdieľať
bezak BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) – Odvolaný trnavský arcibiskup Róbert Bezák by sa mal ospravedlniť Svätému otcovi Benediktovi XVI. Vyplýva to zo stanoviska Konferencie biskupov Slovenska (KBS), ktoré v nedeľu agentúre SITA tlmočil jej hovorca Jozef Kováčik.


„KBS vidí riešenie situácie v prijatí rozhodnutia Svätého otca a ospravedlnení sa arcibiskupa Bezáka pápežovi,“ uviedol Kováčik. Zároveň uviedol, že KBS je veľmi prekvapená tvrdeniami arcibiskupa Bezáka, ktoré odzneli v médiách.

Arcibiskup Stanislav Zvolenský podľa Kováčika nevedel a nemohol vedieť o odvolaní Bezáka, pretože Svätý otec potvrdil, že rozhodol o tom sám po dlhom uvažovaní a výbere z viacerých alternatív. „Sme naďalej presvedčení, že médiá nie sú priestorom na riešenie takýchto závažných skutočností,“ dodal Kováčik.

Bezák v sobotu v TA3 uviedol, že Zvolenský vedel od jeho odvolaní z postu trnavského arcibiskupa od začiatku tohto roka. Indície o odvolaní cítil podľa svojich slov už v máji. Myslí si, že sa to začalo pripravovať už od januára 2012.

Za svojím predošlým nadriadeným, bratislavským arcibiskupom metropolitom Stanislavom Zvolenským, ktorého Bezák považoval za svojho priateľa, bol začiatkom mája. Prosil o pomoc, lebo sa mu zadalo, že sa okolo neho "zbiehajú tmavé mraky", povedal Bezák v TA3 s tým, že Zvolenský ho vypočul a povedal: Kocky sú už hodené.

"Ja som za ním bol ako za priateľom, pán arcibiskup nemôže sa predsa odtiahnuť s tým, že sa za mňa modlí, pretože o všetkom vie od počiatku," spresnil. "Viete, ak sa stane taká situácia, že niekto je odvolaný - to sa nerobí ad hoc, to sa musí pripravovať niekoľko mesiacov dopredu. Osobne si myslím, že od januára 2012 sa pripravovalo moje odvolanie. A to metropolita Zvolenský musel vedieť," konštatoval v rozhovore Bezák.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zvolenský o odvolaní vedel, priznal sklamaný Róbert Bezák (15. 12. 2012)
 Video: Róbert Bezák - máme církev akú si zaslúžime? (15. 12. 2012)
 Bezák neposlúcha, za vystúpenie v médiách mu hrozí trest (14. 12. 2012)
 Sokol sa chápal ako feudály pán, tvrdí arcibiskup Bezák (13. 12. 2012)
 Arcibiskup Bezák po odvolaní prvýkrát verejne vystúpil (5. 12. 2012)
 Pápež odvolal arcibiskupa Bezáka z lásky, chcel iné regule (8. 11. 2012)
 Za odvolaním Roberta Bezáka je pápež, píše o tom biskupom (7. 11. 2012)
 Bezákova kandidatúra je špekulácia, politikom sa nepozdáva (23. 10. 2012)
 Veriaci chcú na púti vyjadriť podporu arcibiskupovi Bezákovi (14. 9. 2012)
 Kauza Bezák neutícha, biskup vyzval veriacich k poslušnosti (10. 9. 2012)nasledujúci článok >>
Cez Vianoce sa tešia obchodníci, priemysel však klesá
<< predchádzajúci článok
Na omšu za obete školského masakru príde aj Barack Obama

Bezák by sa mal pápežovi ospravedlniť, tvrdia biskupi - diskusné fórum čitateľov

Veriaci16.12. 19:49:21
Bezák by sa mal ospravedlniť ...16.12. 21:26:58