Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. decembra 2023

Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východeUkrajinská bezpečnostná služba (SBU) vyhodila do vzduchu ďalší vlak na kľúčovej ruskej železničnej trati v republike Buriatsko na ruskom Ďalekom ...Zdieľať
russia_explosion_70980 676x451 1.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) vyhodila do vzduchu ďalší vlak na kľúčovej ruskej železničnej trati v republike Buriatsko na ruskom Ďalekom východe. Uviedol to zdroj z bezpečnostnej služby.

Viac o téme: Vojna na UkrajineÚdajne ide o druhú fázu operácie SBU na vyradenie železničnej trate Bajkal-Amur z prevádzky. Táto železničná trasa, ktorá je kľúčová pre ruskú vojenskú logistiku, je súčasťou siete tratí spájajúcich Rusko s Čínou. „Ruské špeciálne služby by si mali zvyknúť na to, že naši ľudia sú všade. Dokonca aj v ďalekom Buriatsku," povedal zdroj.


SBU správy o svojich akciách v Rusku oficiálne nekomentuje, ale vojenská spravodajská služba Ukrajiny vo štvrtok oznámila, že uskutočnila sabotážnu operáciu s cieľom paralyzovať železničnú infraštruktúru v Moskovskej oblasti.


Zdroj: SITA.sk - Bezpečnostná služba vraj vyhodila do vzduchu vlak na ruskom Ďalekom východe © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico chystá „frontálny útok“ na právny štát, tvrdí Šimečka a žiada premiéra o zverejnenie predloženého návrhu EÚ (video)
<< predchádzajúci článok
Spolupráca s Českom je pre Kaliňáka prioritou, s Černochovou rokovali aj o pomoci Ukrajine (video+foto)