Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. novembra 2022

Biden zmiernil niektoré sankcie USA voči Venezuele po obnovení rozhovorov medzi Madurovou vládou a opozíciouAdministratíva amerického prezidenta Joea Bidena v sobotu zmiernila niektoré sankcie voči Venezuele týkajúce sa ropy v snahe podporiť novo obnovené rokovania medzi vládou ...Zdieľať
biden_50707 e9186ca82fb1474da369554c1266012b 676x451 27.11.2022 (Webnoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena v sobotu zmiernila niektoré sankcie voči Venezuele týkajúce sa ropy v snahe podporiť novo obnovené rokovania medzi vládou prezidenta Nicolása Madura a jej opozíciou.


Po rokoch sankcií, ktoré dramaticky obmedzili zisky z ropy a zemného plynu smerujúce do Madurovej vlády, americké ministerstvo financií povolilo spoločnosti Chevron obnoviť „obmedzenú“ produkciu.

Zisky majú ísť na splatenie dlhu


Ešte pred niekoľkými mesiacmi Chevron a ďalšie americké spoločnosti dostali povolenie na vykonávanie základnej údržby vrtov, ktoré prevádzkujú s venezuelským štátnym ropným gigantom PDVSA.

Podľa novej politiky by zisky z predaja energie smerovali na splatenie dlhu voči Chevronu, a nie na dosahovanie ziskov PDVSA.

Rozhovory po viac než roku


Rozhovory medzi Madurovou vládou a opozíciou sa v sobotu v Mexico City obnovili po viac ako ročnej prestávke. Otázkou však zostáva, či sa budú uberať iným smerom ako predchádzajúce kolá rokovaní, ktoré nepriniesli zmiernenie patovej politickej situácie v krajine.

Vysoký predstaviteľ americkej administratívy, ktorý pod podmienkou anonymity informoval novinárov o krokoch USA, uviedol, že zmiernenie sankcií nesúvisí s úsilím Bidenovej administratívy o zvýšenie globálnej produkcie energií po ruskej invázii na Ukrajinu, a že po tomto rozhodnutí sa neočakáva významný vplyv na globálne ceny energií.


Zdroj: Webnoviny.sk - Biden zmiernil niektoré sankcie USA voči Venezuele po obnovení rozhovorov medzi Madurovou vládou a opozíciou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič si nemyslí, že poslanci z kandidátky kotlebovcov podporia rozpočet. Pre 76 hlasov však koalícia urobí všetko
<< predchádzajúci článok
Záchranári na ostrove Ischia pokračujú v hľadaní nezvestných ľudí, po zosuve pôdy sa zrútilo aspoň 10 budov