Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. novembra 2022

Matovič si nemyslí, že poslanci z kandidátky kotlebovcov podporia rozpočet. Pre 76 hlasov však koalícia urobí všetkoKoalícia bude robiť všetko pre to, aby v Národnej rade SR našli 76 poslancov, ktorí zahlasujú za návrh štátneho rozpočtu. Uviedol to minister financií SR Igor Matovič ...Zdieľať
bp_6863 676x451 27.11.2022 (Webnoviny.sk) - Koalícia bude robiť všetko pre to, aby v Národnej rade SR našli 76 poslancov, ktorí zahlasujú za návrh štátneho rozpočtu. Uviedol to minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) v nedeľňajšej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska O 5 minút 12.


Zároveň nepredpokladá, že poslanci, ktorí do parlamentu prišli na kandidátke strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko zahlasujú za návrh.

Možno zaberie časť SaS


„Zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) odišiel človek, ktorý mal najväčšiu podporu v jej členskej základni - Martin Klus, lebo sa nedokázal pozerať na to, že predseda SaS Richard Sulík robí konštruktívnu opozíciu tak, že sa s Robertom Ficom (Smer-SD) a Milanom Mazurekom (Republika) dohaduje, ako budú bojovať proti pomoci ľuďom," dodal Matovič.

Minister financií predpokladá, že v SaS sa nájdu poslanci, ktorí štátny rozpočet podporia.

Rozpočet za voľby


Podpredseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Erik Tomáš v relácii uviedol, že štátny rozpočet podporia v prípade, že sa opozícia s koalíciou dohodne na predčasných parlamentných voľbách.

„Rozpočet je urobený tak, že Matovič sedí na miliardách eur, ale tie nenaprojektoval, kam presne pôjdu. Keby aspoň prišiel a oslovil opozíciu s tým, že dohodnime sa, čo by ste v ňom chceli mať," dodal Tomáš.


Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič si nemyslí, že poslanci z kandidátky kotlebovcov podporia rozpočet. Pre 76 hlasov však koalícia urobí všetko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojenské operácie na Ukrajine v najbližšom čase podľa analytikov pridajú na obrátkach. Dôvod je prostý, začne mrznúť
<< predchádzajúci článok
Biden zmiernil niektoré sankcie USA voči Venezuele po obnovení rozhovorov medzi Madurovou vládou a opozíciou