Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2024

Bidenova vláda sa zdráha povoliť použitie zbraní na útoky Ruska, majú slúžiť na oslobodenie ukrajinských územíAmerický zákaz používať západné zbrane na útoky na ruskom území značne oslabuje schopnosť Ukrajiny brániť sa proti ruskej ofenzíve na severe Charkovskej oblasti.Zdieľať
aptopix_biden_us_ukraine_14952 6229da1e693041d78dd744d1adcd12eb 676x451 18.5.2024 (SITA.sk) - Americký zákaz používať západné zbrane na útoky na ruskom území značne oslabuje schopnosť Ukrajiny brániť sa proti ruskej ofenzíve na severe Charkovskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Analytici amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine konštatujú, že nemožnosť Ukrajiny útočiť na vojenské ciele v Rusku vytvorila bezpečné zóny v ruských pohraničných oblastiach.

Odtiaľ môžu ruské lietadlá vypúšťať kĺzavé bomby a rakety na ukrajinské pozície a obce a ruské sily a technika sa tam môžu pred zapojením do bojových operácií voľne zhromaždiť. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Americkí predstavitelia opakujú, že vláda prezidenta Joea Bidena sa zdráha povoliť použitie zbraní poskytnutých Spojenými štátmi na útoky na vojenské ciele v Rusku.

Hovorkyňa Pentagonu vo štvrtok uviedla, že Bidenova administratíva nezmenila svoju pozíciu v tejto otázke, pričom zdôraznila, že tieto zbrane by mali byť použité a oslobodzovanie okupovaných ukrajinských území.Zdroj: SITA.sk - Bidenova vláda sa zdráha povoliť použitie zbraní na útoky Ruska, majú slúžiť na oslobodenie ukrajinských území © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letisko v Mníchove na niekoľko hodín uzavreli, protestujúcich klimatických aktivistov zatkla polícia (foto)
<< predchádzajúci článok
Ruské straty prekročili hranicu 491-tisíc vojakov, od začiatku invázie prišli o viac než 10-tisíc lietadiel