Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. februára 2024

Bieloruské úrady oznámili, že v parlamentných voľbách hlasovalo 73 percent voličov. Podľa opozície išlo o fraškuBieloruská Ústredná volebná komisia v pondelok uviedla, že v parlamentných a miestnych voľbách, ktoré sa skončili v nedeľu, odovzdalo hlas 73 percent oprávnených voličov, čím sa obsadilo všetkých 110 kresiel ...Zdieľať
ghk7ct3w8aaspos e1708946663718 676x430 26.2.2024 (SITA.sk) - Bieloruská Ústredná volebná komisia v pondelok uviedla, že v parlamentných a miestnych voľbách, ktoré sa skončili v nedeľu, odovzdalo hlas 73 percent oprávnených voličov, čím sa obsadilo všetkých 110 kresiel v parlamente a 12 514 kresiel v miestnych zastupiteľstvách. Na voľbách sa však mohli zúčastniť iba kandidáti lojálni autoritárskemu vodcovi krajiny Alexandrovi Lukašenkovi a líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská, ktorá je v exile v susednej Litve, voľby označila za „nezmyselnú frašku“.


Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok zablahoželal Lukašenkovi k „sebavedomému víťazstvu vlasteneckých síl Bieloruska“, ktoré pomohlo „zabezpečiť vnútornú politickú stabilitu“. Lukašenko pred hlasovaním bez toho, aby predložil dôkaz, tvrdil, že západné krajiny uvažujú o plánoch na uskutočnenie prevratu v Bielorusku alebo o pokuse o násilné prevzatie moci. Americké ministerstvo zahraničných vecí označilo nedeľňajšie hlasovanie za „fingované“, pričom hovorca Matthew Miller poznamenal, že sa konalo „v atmosfére strachu“.
Zdroj: SITA.sk - Bieloruské úrady oznámili, že v parlamentných voľbách hlasovalo 73 percent voličov. Podľa opozície išlo o frašku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ficova vláda sa dohodla, že nikdy nepodá návrh, aby sa v rámci bilaterálnej dohody odsúhlasila prítomnosť slovenských vojakov na Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Tomáš Drucker chce zaviesť plošný zákaz mobilov v školách